WOŚP 2022 fot. Sławek Wąchała

Drużyny średniowiecznych wojów i ich białogłowy, całe stado przyjacielskich golden retrieverów, siły specjalne, aniołki, politycy, Młodzieżowa Rada Miasta – wszyscy dziś na ulicach kwestują na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Barwne i fantazyjne przebrania mają przyciągać uwagę darczyńców, no i sprawić, że do puszek wpadnie więcej gotówki – bo przecież tego dnia bardzo wielu poznaniaków tylko po to wychodzi z domu, by wziąć udział w atrakcjach WOŚP i wrzucić grosik do puszki.

Od samego rana na MTP trwał rowerowy maraton na targach – jazda oczywiście odbywała się dla WOŚP – przez miasto przebiegli też uczestnicy biegu „Policz się z cukrzycą”, choć w tym wietrze nie było im łatwo. Ale, jak przyznali po biegu, zdobyty medal jest tym bardziej cenny, im więcej wysiłku włożyło się w jego zdobycie…

Cały czas kwestują golden retrievery – psiakom na pewno nie jest zimno w swoich futrach, nie marzną także ich właściciele – rozgrzewają się biegając za swoimi radosnymi, rozdokazywanymi podopiecznymi. Goldeny to psy niezwykle przyjazne, ale też pełne energii, więc kosztuje to sporo wysiłku – szczególnie gdy są w grupie z innymi goldenami, z którymi mogą się bawić i dokazywać. To ta grupa wolontariuszy, która przyciąga dzieci, chętne do pogłaskania ślicznych i przyjacielskich psiaków.

Orkiestra gra dziś do 21.00 – główna scena znajduje się przed Stadionem Miejskim na Bułgarskiej, ale mnóstwo atrakcji jest też na MTP, między innymi cały pawilon z atrakcjami dla dzieci. O godzinie 20.00 na scenie zostanie wyświetlone poznańskie Światełka do Nieba, czyli Tytka z Glancem: uczestnicy otrzymają papierowe torebki ozdobione sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobaczcie, gdzie szukać atrakcji WOŚP w Poznaniu!

O godzinie 16.00 WOŚP miała na liczniku 64 326 421 zł. Przypomnijmy, że rok temu mimo pandemii Orkiestrze Jurka Owsiaka udało się zebrać 1,5 miliarda złotych. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kupno sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.