Wiec w Poznaniu na placu Wolności. Z Donaldem Tuskiem

Marsz 4 czerwca, Warszawa, Donald Tusk, Lech Wałęsa fot. K. Adamska

– Wzywam wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski na 16 czerwca na plac Wolności – powiedział Donald Tusk podczas środowej konferencji prasowej. Lider Platformy Obywatelskiej chce organizować wiece głównie dla tych, którzy nie wierzą w to, co działo się w Warszawie.

Podczas konferencji prasowej lider PO zapewnił też, że PO nie zamierza zwalniać tempa i do samych wyborów będzie szła do przodu, a on sam podczas wieców będzie prosił Polaków o dalsze wsparcie.
– Pamiętacie próby przekonania, że te pół miliona ludzi to była kolejka do zoo? – mówił. – To kolejny powód, żeby spotkać się na ulicach innych miast.

Wiec ma się odbyć 16 czerwca na placu Wolności, a rozpocząć o godzinie 18.00. Po Poznaniu lider PO chce pojechać do Jeleniej Góry i do Kłodzka.
“Donald Tusk wzywa wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski 16 czerwca na Plac Wolności” – poinformowała Platforma Obywatelska na swoich profilach społecznościowych. – “Pokażmy tym, którzy nie chcieli wierzyć w to, co widzieli w Warszawie. 4 czerwca wszystko w polskiej polityce się zmieniło!”.

Podziel się: