Wicemarszałek Pęk o pośle Sterczewskim: nie powinien zasłaniać się legitymacją

Franciszek Sterczewski fot. Sławek Wąchała

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości skomentował zachowanie posła Franka Sterczewskiego podczas policyjnej kontroli – było, jak uważa, skandaliczne. Jego zdaniem poseł nadużył immunitetu.

Poseł Franciszek Sterczewski został zatrzymany w nocy przez patrol policji, ponieważ jechał rowerem bez obowiązkowych świateł i całą szerokością jezdni. Gdy funkcjonariusze chcieli go przebadać alkomatem, bo poczuli od niego alkohol, poseł odmówił, pokazując legitymację poselską.

Później przeprosił za swoje zachowanie, zadeklarował też wpłatę 5 tysięcy zł na na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber. Jednak zdaniem wicemarszałka, jak powiedział Radiu Poznań, i tak zachowanie posła należy ocenić jako skandaliczne. Poseł nie powinien się zasłaniać legitymacją poselską. Zdaniem wicemarszałka reakcja Donalda Tuska także była zbyt mało zdecydowana.

Przypomnijmy, że lider PO napisał na Twitterze: „Tramwaj, pociąg, autobus. Komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość! I tego się, Franek, trzymamy”.

Podziel się: