Wezwał karetkę do kobiety z bólem w klatce piersiowej. Teraz stanie przed sądem

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

35-letni mężczyzna stanie przed sądem za to, że będąc pod wpływem alkoholu wezwał karetkę pogotowia do kobiety, która tej pomocy nie potrzebowała. W sprawie interweniowali policjanci z Jastrowia.

Wszystko wydarzyło się 20 kwietnia po godzinie 23.00.
– Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna poprosi o przyjazd karetki pogotowia do jednego z mieszkań w Jastrowiu – wyjaśnia mł. asp. Damian Pachuc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. – Pomocy miała potrzebować kobieta, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej i miała mieć problemy z oddychaniem.

Ale gdy medycy przybyli na miejsce, mężczyzna, który zgłosił potrzebę pomocy, nie chciał wpuścić ich do mieszkania i obrzucił ich wulgarnymi wyzwiskami. Ratownicy wezwali policję i razem weszli do mieszkania – a tam okazało się, że trwa impreza z dużą ilością alkoholu, a 22-letnia kobieta, która miała mieć ból w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem, nie wymaga żadnej pomocy medycznej.

– Zgłaszający oraz pozostałe osoby będące w mieszkaniu, były nietrzeźwe, lecz miały świadomość, że bezpodstawnie wzywają służby – mówi Damian Pachuc. – Tłumaczyli mundurowym, że w trakcie gdy ich kolega dzwonił, uznali iż jest to śmieszne. 35-latek, który zadzwonił na nr alarmowy 112 i wezwał pomoc, próbował wyjaśnić interweniującym, że od tego są służby by przyjeżdżać na każde wezwanie.

Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu, przed którym będzie musiał się stawić 35-latek. Za bezpodstawne wezwanie służb grozi kara więzienia, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych. Numer alarmowy 112 powinien być wybierany tylko w nagłych przypadkach.

Podziel się:

Ostatnio dodane: