Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend w Poznaniu? 2, 3 i 4 sierpnia 2019

Kino plenerowe, koncerty i kilka nietypowych atrakcji. Zobacz co można robić w Poznaniu w weekend.
Piątek 2 sierpnia 2019
Zamkowe lato filmowe
2 sierpnia @ 18:30 – 21:01

Film ONI, reż Paolo Sorrentino, Francja, Włochy, 2018, 151′

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Więcej szczegółów tutaj.

Rasmentalism i Łona/Webber & The Pimps #NaFalach
2 sierpnia @ 20:00 – 23:00

Koncert zespołów Rasmentalism i Łona/Webber & The Pimps, których nie trzeba przedstawiać, a które reprezentują polski rap oraz hip-hop.

Więcej szczegółów tutaj.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu #NaFalach można znaleźć tutaj.

Ugla w KontenerART 02/08
2 sierpnia @ 20:00 – 22:00

Ugla to kwartet grający muzykę z pogranicza snu i baśni, kreujący dźwiękiem niezwykłe, oniryczne przestrzenie. Ich muzyka to opowieść przenosząca w krainę liści, mchu i lasu, wypełniona narracją pełną symbolicznych znaczeń, wyrastających z przeżywania osobistego, kobiecego doświadczenia. W warstwie brzmieniowej inspirują się muzyką ludową różnych kultur, łącząc tradycję pieśniarską z elektroniką i awangardowym eksperymentem. Zespół wykorzystuje akustyczne instrumenty, łącząc transową energię z delikatnością. Kompozycje bazują na technice live loopingu – zapętlania, przetwarzania i nakładania na siebie kolejnych warstw prostych motywów. Eksperymentują z barwą instrumentów wykorzystując efekty, a formy ich utworów pozostają otwarte na improwizacje.

Więcej szczegółów tutaj.

Poznańska Noc z Kpopem | Kpop night in Poznań
2 sierpnia @ 21:00 – 3 sierpnia @ 03:00

Gdy znajomi Cię wołają,
drzwi otworem znowu stają!
Jedno piwko, drugie, trzecie…
Co dziś będzie? Dobrze wiecie!

Więcej szczegółów tutaj.

Sobota 3 sierpnia 2019
Rzeka Żywa 2019. Wszyscy jesteśmy zwierzętami
3 sierpnia @ 09:00 – 18:00

Poznański odcinek doliny Cybiny to tajemnicza enklawa dzikiej przyrody w sercu miasta, do której odkrywania zapraszamy podczas wakacyjnego cyklu kulturalno-przyrodniczego RZEKA ŻYWA.

Więcej szczegółów tutaj.

Zła kobieta? O ikonografii Marii Magdaleny
3 sierpnia @ 13:00 – 14:00

Kolejne spotkanie z cyklu “W sztuce nie ma przypadków” pod tytułem “Zła kobieta? O ikonografii Marii Magdaleny”.
Kim była jedna z najbardziej intrygujących postaci biblijnych? Jawnogrzesznicą czy najwierniejszym uczniem Jezusa? Dlaczego nazywano Ją apostołem Apostołów? Wspólnie prześledzimy ponad 2000-letnią historię kontrowersyjnych ikonograficznie przedstawień Marii Magdaleny i przekonamy się, kiedy i dlaczego Testamentowa “famme fatale” stała się Świętą?

Więcej szczegółów tutaj.

Kulturalne Towarzystwo // KontenerART
3 sierpnia @ 16:00 – 4 sierpnia @ 02:00

Kulturalne Towarzystwo na KontenerART – czyli Gonzo, Player i Noraz – rodowici lubonianie z zamiłowaniem do organizowania imprez i promowania muzycznej kultury. Wspólną dj-ską przygodę zaczęli w 2015 r. Muzyczne inspiracje czerpią z różnych gatunków, jednak łączy ich wielkie zamiłowaniem do grania tanecznych sztosów od house po techno. O ich nieprzeciętnej kreatywności i perfekcyjnym doborze parkietowych kilerów, będziecie mieli okazję przekonać się podczas ich setów.

Więcej szczegółów tutaj.

Folkowe Lato | Empik Plac Wolności, Przylądek Arkadia
3 sierpnia @ 18:30 – 21:45

Lato w pełni, a wraz z nim idealny czas na tańce w plenerze. Kolejne spotkanie w ramach Folkowego Lata na Przylądku Arkadia. To doskonała opcja oryginalnego spędzenia wolnego czasu z pożytkiem dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Więcej szczegółów tutaj.

Audiopole 2019 [11th edition] AFTER
3 sierpnia @ 23:00 – 4 sierpnia @ 12:00

Na chwilę obecną line up przedstawia się następująco:
Tayler [Audiopole/House Szkolna]
Sassafras Tree (Lewa b2b Mitch) [ATR Kollektiv]
Karawana
pockerfield

Więcej szczegółów tutaj.

Niedziela 4 sierpnia 2019
Power Duck Iveston PSŻ Poznań vs OK Bedmet Kolejarz Opole
4 sierpnia @ 16:45 – 19:45

W niedzielę, 4 sierpnia (początek 16.45) na Stadion POSiR – Golęcin drużyna Power Duck IVESTON PSŻ Poznań podejmie zespół OK Bedmet Kolejarz Opole!

Będzie to spotkanie na “szczycie” – aktualny lider 2. Ligi Żużlowej podejmować będzie jednego z największych przedsezonowych kandydatów do awansu!

Więcej szczegółów tutaj.

Dawna Polska Kuchnia Wegańska
4 sierpnia @ 17:00 – 19:00

W trakcie warsztatów dawnej kuchni wegańskiej wrócimy do źródeł jaroszostwa i weganizmu w Polsce. Wbrew obiegowym opiniom, dawna kuchnia na terenach Polski nie była związana z dużymi ilościami mięsa, a nawet produktów odzwierzęcych. Było to w dużej mierze związane z biedą oraz częstymi postami, których okresy zupełnie eliminowały część żywności z diety. Wyższe warstwy społeczne stosowały takie zamienniki jak np. mleko migdałowe! Dla dominującego chłopstwa mięso, masło czy mleko były rzadko dostępnymi rarytasami. W diecie dominowały kasze, warzywa, chwasty – czas odkryć na nowo dziedzictwo kulinarne naszych przodków i przodkiń!

Więcej szczegółów tutaj.

To tylko część wydarzeń, które odbędą się w weekend. Wszystkie możecie znaleźć w naszym kalendarium (klik)!

mat. pras. / op. AS