Poznań fot. UMP

Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend w Poznaniu? 18, 19 i 20 października 2019

Poznań Game Arena, Epic Game Music czy… Folk Metal Night. Sprawdź co można robić w Poznaniu przez weekend.
Piątek 18 października 2019
Poznań Game Arena 2019 (official)
18 października @ 10:00 – 20 października @ 18:00

Przed nami 3 dni niesamowitych wrażeń! Ponad 70 tysięcy ludzi, Cosplayerzy, setki znanych Youtuberów i esportowców, kultowe produkcje, premierowe tytuły, najlepszy sprzęt, turnieje, konkursy z nagrodami, pokaz specjalnie przygotowanych dla fanów gier oraz mnóstwo innych atrakcji, które czekają na Ciebie i Twoich przyjaciół!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

A program całej imprezy znajduje się tutaj.

OFF CINEMA 2019 | Pokaz filmu “Sztetl” i spotkanie z reżyserem
18 października @ 17:00 – 21:00

Film Mariana Marzynskiego o problemach, jakie napotykał Zbyszek Romaniuk w trakcie zbierania informacji o eksterminacji polskich Żydów podczas drugiej wojny światowej.

Polak Zbyszek Romaniuk pochodzi z Brańska, z którego w czasie drugiej wojny światowej wywieziono do Treblinki 2500 Żydów. Zbyszka pasjonuje historia, dlatego też próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o prześladowaniu Żydów z jego miejscowości w czasie wojny. Wydobył z ziemi setki kamiennych nagrobków zakopanych przez nazistów. Te poszukiwania nie przysparzają mu przyjaciół. Romaniuk spotyka się z brakiem zrozumienia nie tylko ze strony niektórych mieszkańców swojej miejscowości, ale także i za granicą, gdzie wyjechał, aby spotkać się z Żydami z Brańska, którzy przeżyli Holokaust. W Izraelu uczniowie jednego z liceów zarzucili mu, że jest potomkiem sprzymierzeńców Hitlera.

W Stanach Zjednoczonych niektórzy polscy emigranci mieli mu za złe, że jego działalność może doprowadzić do uznania polskiego narodu odpowiedzialnym za czyny, których się nie dopuścił. Trudnym zadaniem dla Romaniuka, który został zastępcą burmistrza, było także wygłoszenie przemówienia o Brańsku. Reżyser filmu, Marian Marzynski, jest urodzonym w Polsce Żydem. W czasie wojny był dzieckiem. Przeżył Holokaust ukrywany przez chrześcijańską rodzinę.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Co Złego To My: Truchło Strzygi, Gruzja, Trup – 18.10. Poz
18 października @ 19:00 – 23:00

Left Hand Sounds zaprasza na trasę koncertową “Co Złego To My”. Drwiny, grzech, brud i Metal.

Na sześciu koncertach zaprezentują się Truchło Strzygi, Gruzja i Trup. Każda z tych grup ma swój pomysł na bezczelny metal i konsekwentnie go realizuje.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kali / 18.10., Poznań, B17 / Chudy Chłopak trasa
18 października @ 19:00 – 22:00

Autor jednej z najlepszych hip-hopowych płyt tego roku zawita do stolicy Wielkopolski. Już 18 października Kali pojawi się w Poznaniu, by wystąpić w mieszczącym się na Stadionie Poznań, Klubie Muzycznym B17.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

ZŁE Miasto// Teatr Biuro Podróży
18 października @ 19:00 – 20:30

Jest to uniwersalna opowieść o mieście jako skomplikowanym, niejednorodnym, toczonym chorobami organizmie. Inspiracją do przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje społeczne z początku 20 wieku. Językiem spektaklu jest materia obrazu, dźwięku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów pokazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej wraz z podziałami społecznymi, pogłębiającą się nierównością, biedą proletariatu, rozwijającym się kapitalizmem, buntami, zamieszkami i odwetem władz. Gra aktorów wzbogacona jest muzyką wykonywaną na żywo przez dwóch wrocławskich muzyków, Andrzeja Hejne i Marcina Witkowskiego. W warstwie tekstowej wykorzystane zostały fragmenty artykułów wysłannika Kuriera Warszawskiego do Łodzi, Zygmunta Bartkiewicza, które w bardzo sugestywny sposób oddają nastroje społeczne w Łodzi w 1905 roku. Scenografią do spektaklu są metaforyczne animacje, tworzące tło do każdej sceny, budujące kontekst: fabryka, dom, tramwaj, las, stworzone przez poznańskiego grafika Mateusza Kokota.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

COALS / 18.10 / Poznań
18 października @ 20:00 – 23:00

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako “marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”. Po zaledwie pół roku istnienia zespół został zaproszony na takie festiwale jak OFF Festival, Open’er Festival, czy Soundrive Festival.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Epic Game Music – Poznań 18.10.2019
18 października @ 20:30 – 22:30

EPIC GAME MUSIC to potężne symfoniczno – rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata. Tego wieczoru wyzwolone zostaną wszelkie możliwe emocje i barwy, zarówno w sferze dźwięku, jak i obszarze wrażeń wizualnych.

Na scenie pod dyrekcją Adama Domurata wystąpi 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska).

W repertuarze koncertu nie zabraknie legendarnych i kultowych soundtracków, sąsiadujących z wykonaniami przedpremierowymi z popularnych tytułów polskich i zagranicznych Zapraszamy na muzyczną podróż od Mario i Sonica, przez Dooma i Assasins Creed aż po Wiedźmina i God of War.

Każdy z koncertów będzie mieć unikatowy dodatek. Między innymi usłyszycie przedpremierowe wykonania muzyczne z gry Of Bird and Cage produkcji All in! Games oraz Green Hell produkcji Creepy Jar. Najlepsze gitarowe kawałki zagra dla Was Ruud Jolie – gitarzysta Within Temptation oraz Rob Van Der Loo – basista zespołu Epica.

Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje oraz liczne efekty specjalne przygotowane przez PLATIGE IMAGE – wielokrotnie nagradzane studio produkcji, animacji, postprodukcji i efektów wizualnych, które współpracuje z największymi markami świata, najlepszymi wydawcami gier wideo i jednymi z najznamienitszych reżyserów filmowych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Ancient Methods | Tama
18 października @ 23:00 – 19 października @ 06:00

line-up:
Ancient Methods
Sin
Zariush

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 19 października 2019
Mury czy mosty?
19 października @ 17:00 – 20:00

Albus Wydawnictwo oraz Festiwal Żupańskiego zapraszają na spotkanie autorskie z pisarzem BOGUSŁAWEM JANISZEWSKIM oraz ilustratorem MAXEM SKORWIDEREM z okazji premiery ich wspólnej książki “Mury”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tribute to Tomasz “Steve” Wójtowicz / koncert
19 października @ 19:00 – 23:30

Zagrają:

SPLIN + goście specjalni
BASSTION
WELCOME IDIOTS
ADN

Bilety 20 zł
Dostepne w klubie w dniu koncertu

Splin – legendarne trio założone w 1987 roku w Poznaniu przez Tomasza Steve-go Wójtowicza oraz Mariusza Mengla Skusa. Po wielu próbach oraz koncertach z kilkoma perkusistami do zespołu dołączył Jacek Górka. Zespół od samego początku określał swoją muzykę jako Czad-roll. W roku 1991 zespół pod okiem Ryszarda Sarbaka dokonał nagrań we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, kolejnych nagrań dokonano w Studio Czad w Swarzędzu, Nagrania nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Zespół zawiesił działalność pod koniec lat 90. następnie co 7 lat grał okazjonalne koncerty.
Po nagłej śmierci Tomka Wójtowicza zespół wraz z przyjaciółmi zagrał w pierwszą rocznicę śmierci. W związku z 10 rocznicą zespół reaktywował się z nowym gitarzystą Maciejem Kowalskim.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Jaromir Nohavica
19 października @ 19:00 – 21:00

Jaromir Nohavica jest znany i kochany tak samo w Polsce, jak i w swojej ojczyźnie Czechach. Podczas koncertów czeskiego barda wielotysięczne widownie zapełniają się do ostatniego miejsca.
Nohavica należy do pieśniarzy, wokół których wytwarza się urzekające misterium. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy: o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach. Bardzo dobrze zna język polski i swoje koncerty w Polsce prowadzi po polsku. Nagrał kilkanaście płyt. Najnowsza zatytułowana jest Poruba – to nazwa ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Folk Metal Night – Poznań
19 października @ 19:00 – 22:00

Zapraszamy na kolejną edycję Folk Metal Night w Poznaniu.
Zagrają dla Was:

Runika
Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
W lipcu 2018 roku zespół wydał płytę “Pradawna moc”.

Morhana
Łączy zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata – odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Większość tekstów natomiast odnosi się do mitologii nordyckiej.
Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy niespotykaną, wybuchową mieszankę. Wokale – z jednej strony męski – mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy – wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.
Zespół ma na koncie dwie płyty demo, EP-kę, oraz płytę długogrającą zatytułowaną „When The Earth Was Forged” z 2015 roku.

Derwana
Rock słowiański – pełen tajemnic, nieodkrytych lądów, baśni i
nieznanych jeszcze historii. Podróż do starych i najbardziej
magicznych miejsc. Mocny wokal, bogate instrumentarium, skrzypce, flety, akordeon, niezwyczajne klimaty. Dzikość i natura.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Art-B4 II
19 października @ 19:00

Ledwo co opadły emocje po pierwszej edycji, a tu BANG znowu spotkamy się w House, gdzie i tym razem swoją niebagatelną twórczość przedstawią nam undergroundowi artyści z całej Polski.
Rysunek, malarstwo, fotografia, grafika, sitodruki, instalacje… i kto wie, czym jeszcze zaskoczą nas artyści.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Poznań / Neo-Nówka – premiera nowego programu
19 października @ 20:00 – 22:00

„Żywot Mariana” – to najnowsze dzieło Kabaretu Neo-Nówka. Po sukcesie programu „Kazik Sam w domu” Neo-Nówka kontynuuje podróż w głąb duszy Polaka. „Żywot Mariana” to kabaretowy spektakl pokazujący losy statystycznego Mariana od narodzin, aż po jego kres. Jeżeli zastanawiasz się jak żyć, to ten program jest dla Ciebie, natomiast jeżeli nie zastanawiasz się jak żyć, to ten program jest dla Ciebie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 20 października 2019
„Jezioro łabędzie – miniatura”
20 października @ 10:30 – 11:30

„Jezioro łabędzie – miniatura” to doskonała okazja, aby udać się w podróż po najbardziej wyrazistych motywach jednego z najsłynniejszych widowisk baletowych – „Jeziora łabędziego”. Forma samego przedstawienia jest krótsza od oryginału (60 minut) i wprowadza dzieci w cudowny świat tańca klasycznego. Spektakl został stworzony również z myślą o dorosłych widzach, którzy kochają balet i nie chcą stracić okazji, by jeszcze raz przyjrzeć się pięknej historii Odetty i Zygfryda.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Targ Vinylowy vol 16 / FoodHall
20 października @ 13:00 – 17:00

Wielkimi krokami zbliża się 16 edycja naszego targu muzycznego. Jako, że jesień na dobre zawitała za oknami, postaramy się ociepli klimat dobrymi promocjami, ciepłą atmosferą i oczywiście dobrą muzyką.

Targ Vinylowy to wspaniała okazja wzbogacić kolekcję albo upolować prezent dla najbliższych. Jest to także okazja spotkać się i porozmawiać z ludźmi podobnymi do nas.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Frankenstein z Benedictem Cumberbatchem-NT Live – w kinie Rialto
20 października @ 15:00 – 19:00

Laureat Oscara, twórca filmów „Trainspotting” i „Slumdog. Milioner z ulicy”, powraca do korzeni – reżyserowania w teatrze. Danny Boyle o pomyśle zaadaptowania na potrzeby sceny gotyckiej powieści Mary Shelley po raz pierwszy wspomniał obecnemu dyrektorowi artystycznemu National Theatre, Nicholasowi Hytnerowi, ponad 12 lat temu, kiedy pracowali razem w słynnym Royal Shakespeare Company.

Romans grozy angielskiej pisarki doby romantyzmu uznawany jest za pierwszą powieść science fiction lub przynajmniej zapowiedź tego gatunku. Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych – przez co na trwale przeniknęła do kultury masowej – które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Autor sztuki i reżyser teatralnego przedstawienia zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kortez Przedpremierowo / Poznań / 20.10.2019
20 października @ 20:00 – 23:00

W zbliżającym się sezonie – jak co roku – Kortez z zespołem wybierze się w trasę koncertową po całej Polsce. Tym razem jednak poza piosenkami, które publiczność zna i lubi, zaprezentuje też przedpremierowo materiał, który znajdzie się na jego trzeciej płycie.

Do zespołu Korteza dołączył grający na trąbce – Tomek Ziętek, który wesprze również Korteza i Jacka Lachowicza na klawiszach.

Artysta zagra ponad pięćdziesiąt koncertów, głównie w teatrach, filharmoniach i operach, w wielu miastach zatrzymując się na kilka dni. Trasie towarzyszyć będzie mini-wydawnictwo, na którym znajdzie się kilka z nowo zaprezentowanych utworów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To oczywiście tylko część wydarzeń, które odbywają się w najbliższy weekend w Poznaniu. Wszystkie można znaleźć tutaj!

mat. pras. / op. NA

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze