Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend? 28, 29 i 30 czerwca

Gorąco i ciekawie. Tak zapowiada się nadchodzący weekend w Poznaniu. Sprawdź co robić 28, 29 i 30 czerwca w stolicy Wielkopolski!
Premiera teatralna: HAŃBA / Festiwal Malta 2019
28 czerwca @ 19:00 – 21:00

Adaptacja sceniczna jednej z najbardziej znanych i cenionych powieści Johna Maxwella Coetzeego – noblisty i dwukrotnego zdobywcy Nagrody Bookera. Akcja książki rozgrywa się w RPA, a tytułową hańbę można interpretować zarówno jako stan, w którym znalazła się ojczyzna autora zaraz po upadku apartheidu, status profesora wyrzuconego z uczelni za seksualne nadużycie, jak i immanentną ludzką ułomność. Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

Kagyuma w KontenerART 28/06
28 czerwca @ 20:00 – 22:00

KAGYUMA to zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu – głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Zespół wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie nowego, bogatego świata muzycznego.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać tutaj.

Donguralesko, Karolina Czarnecka, Stereo 48 / koncert
28 czerwca @ 20:00 – 21:00

Przez tydzień artyści działający w różnych przestrzeniach popkultury pracowali z uczniami i uczennicami z poznańskich szkół średnich. Czarnecka tworzyła teksty i piosenki z dziewczynami, Gural składał bity i kleił rapowe wersy, Stereo 48 wyzwalało w młodych ruch, który bboyom i bgirls daje wolność.

Efektem tej współpracy będzie show-koncert na pomniku Armii Poznań: jedyna taka okazja na zobaczenie miksu palestyńsko- i polsko-ukorzenionych umiejętności! Elementy breakdance’u, wokalne, instrumentalne; rapu, zaangażowanych społecznie tekstów i wrażliwej choreografii.
Każdy z artystów i artystek ma coś do powiedzenia na temat pokoju. Dlaczego jest tak ważny? Komu się należy? Dlaczego powinien być zadaniem domowym dla każdego z nas?

Szczegóły tutaj.

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu
29 czerwca @ 12:00 – 14:00

Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.

Spacer potrwa ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.

Dodatkowe informacje można zobaczyć tutaj.

Cosplayowy Piknik Poznań #6
29 czerwca @ 14:00 – 17:00

Jaki jest plan?
Spotykamy się około godziny 14:00 na Poznańskiej Cytadeli przy rzeźbie “Nierozpoznani” aka maszerujące nogi. Tam właśnie rozkładamy kocyki i rozpoczyna się piknik.

Co zabrać możesz sprawdzić tutaj.

Szkolna Dyskoteka edycja – Love parade | 90s techno
29 czerwca @ 16:00 – 30 czerwca @ 06:00

Szkolna Dyskoteka to powrót do przeszłości gdzie nikt nie zastanawiał się nad techniką miksowania a raczej myślał jak zagadać do koleżanki z 6c. To jedyna impreza gdzie usłyszycie klasyczne “przytulańce”, żeby jeszcze raz potupać w kółko ze swoim partnerem/partnerką. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Natalia Nykiel #NaFalach
29 czerwca @ 20:00 – 23:00

To już druga edycja cyklu koncertów #NaFalach, które stanowią kontynuację Maltańskiej Sceny Muzycznej! Jako pierwsza w tym roku wystąpi Natalia Nykiel.

Artystka jest na scenie muzycznej od 2012 roku, kiedy to została laureatką Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. W 2013 roku brała udział w The Voice of Poland i dotarła do finału konkursu. Dzisiaj może pochwalić się dwoma albumami i rzeszą fanów w całym kraju.

Szczegóły tutaj.

Program całego festiwalu można natomiast zobaczyć tutaj.

Kino nad Wartą – Bodyguard Zawodowiec
29 czerwca @ 21:30 – 23:30

Kolejny rok z cyklem pokazów filmowych – „Kino nad Wartą“. Organizatorem pokazów jest Miasto Poznań, wszystkie seanse będą otwarte i bezpłatne.
Filmy zostaną wyświetlone o godzinie 21.30 (godziny będą potwierdzane przed każdym seansem z uwagi na czas zapadania zmierzchu).

Wszystkim, którzy mają chęć zobaczyć filmy rekomendowane jest zabranie koca / karimaty oraz ciepłego ubrania.

Szczegóły tutaj.

Jan Garbarek Group feat Trilok Gurtu – Poznań – Ikony Jazzu
30 czerwca @ 19:00 – 22:00

Jeden z największych saksofonistów w historii muzyki jazzowej – Jan Garbarek po ośmiu latach powraca do Poznania! Norweski muzyk wraz ze swoją super grupą oraz jednym z najlepszych perkusistów świata Trilokiem Gurtu, 30 czerwca wystąpią w poznańskiej Sali Ziemi.

Szczegóły tutaj.

To tylko część wydarzeń, która odbędzie się w Poznaniu w nadchodzący weekend. Wszystkie możesz zobaczyć tutaj.

mat. pras. / op. AS