Weekend w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w weekend? 6, 7 i 8 września 2019

nafalach mrozu s. wąchała
Koncert, kino, a może coś spokojniejszego? W ten weekend w Poznaniu nie brakuje atrakcji. Zobacz gdzie warto się wybrać 6, 7 i 8 września 2019.
Piątek 6 września 2019
Koncert z okazji 25-lecia WSB w Poznaniu
6 września @ 17:00 – 22:00

Koncert jubileuszowy WSB w czasie którego zagrają: Organek, Jamal oraz Adi Nowak. Muzyczny support – The Junkies.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Parasite – pokazy przedpremierowe
6 września @ 18:15 – 20:30

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

The Corners + Sharon – Poznań – Mustang Live Music Club
6 września @ 20:00 – 23:00

Sharon – Charyzmatyczny zespół z Zielonej Góry, działający jako trio od 2011 roku. Różnorodne inspiracje muzyczne przyczyniły się do stworzenia mocnego rockowego bandu. Brudne gitarowe riffy oraz charakterne wokale nadają zespołowi oryginalne brzmienie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Popłyńmy nad Maltą
6 września @ 22:00 – 7 września @ 08:00

Zapraszamy na jeden z ostatnich plenerów tego sezonu. Przewidywana sielankowa atmosfera zapewniona przez jedzonko, dmuchany zamek, muzykę oraz piękną scenerię jeziora Malta!

Line up:
Lewa / HOUSE Szkolna / ATR Kollektiv
Hovhannes Asatour / Be Kolektiv
Vrota / Paradise
W_iro live

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zamilska | Tama
6 września @ 23:00 – 7 września @ 06:00

Historia Zamilskiej to przykład jednej z najbardziej błyskawicznych i spektakularnych karier w świecie polskiej muzyki niezależnej. Debiutowała utworami Quarrel i Duel 35 (który został wykorzystany podczas pokazu Dior w Tokio). Pierwszy album Untune z 2014 pozwolił jej zaistnieć w świadomości słuchaczy i zaowocował występami w całej Europie. Drugie wydawnictwo, Undone z 2016, nominowane było do Fryderyka w kategorii „Elektronika” i ugruntowało jej pozycję na rynku muzycznym. Najnowszy album “Uncovered” to muzyczna opowieść pełna niepokoju, trójwymiarowej przestrzeni i basu, dopełniona charakterystycznym dla Zamilskiej transowym bitem.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 7 września 2019
Targ Dobra – na koniec lata
7 września @ 10:00 – 18:00

Wydarzenie dedykowane miłośnikom ceramiki, roślin, hand made zabawek, książek, miodu i unikatowego rękodzieła. Na miejscu będzie można spróbować herbaty z Nepalu i uzupełnić poziom energii zdrowym i pysznym jedzeniem proponowanym przez foodtrack Fiu Fiu Cafe

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Narodowe Czytanie
7 września @ 11:00 – 14:00

Głównym motywem Narodowego Czytania w Bibliotece Raczyńskich będzie “Katarynka”. Nowelę przeczytają zaproszeni przedstawiciele świata kultury, nauki i polityki. Kataryniarz opowie o instrumencie z 1879 roku, będzie można posłuchać też piosenek podwórkowych. Wspólnie z nauczycielem zastanowimy się, dlaczego warto czytać nowele oraz zaprosimy wszystkich poznaniaków do czytania powszechnego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

The Color Run HERO Tour Poznań
7 września @ 14:00 – 19:00

7 września Poznańska Malta ponownie utonie w kolorach! Zaskoczymy wszystkich, nawet stałych bywalców. W tym roku odkrywać będziemy w Was coś niezwykłego…

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

MROZU nad Wartą
7 września @ 18:00 – 19:30

MROZU to piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Jest laureatem nagrody Viva Comet Awards i dwóch nagród Eska Music Awards. Nominowany był również do Europejskich Nagród Muzycznych MTV, Superjedynek, Kids’ Choice Awards i Złotych Dziobów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Abordaż! – sobota na 15. piętrze Bałtyku!
7 września @ 22:30 – 8 września @ 05:30

Za przedostatni(!) pod banderą ABORDAŻ odpowiadać będą prawdziwe wilki morskie! Duet Wookie i Shamut to didzeje z ponad 20letnim stażem, protoplasci poznańskiej house’owej sceny klubowej. Ich gościem będzie dj Miqro. Doświadczenie, nienaganna technika i doskonała selekcja sprawią, że mocno zabujamy 15 piętrem Bałtyku!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 8 września 2019
Urodziny Botanika
8 września @ 10:00 – 17:00

Zapraszamy na Urodziny Botanika, które odbywać się będą na początku września! Równocześnie na terenie Ogrodu odbywać się będzie już V edycja Festiwalu Herbaty Zaparzaj! Rok szkolny dopiero zaczyna się toczyć, jeszcze nie nabiera tempa, to dobry moment na rodzinną wizytę w Ogrodzie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dzieciaki w Tramwajarzu | Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską
8 września @ 15:00 – 17:00

Ciocię Jadzię i Tupcia Chrupcia znają i lubią chyba wszystkie dzieci w Polsce! Dlatego nie lada atrakcją będzie inauguracja powakacyjnych Dzieciaków w Tramwajarzu, czyli spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską, która pół roku mieszka w słonecznej Brazylii, a drugie pół jest naszą sąsiadką – Jeżyczanką!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, która odbywa się w Poznaniu. Wszystkie można znaleźć w naszym kalendarium!

mat. pras. / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: