piątek, 1 grudnia, 2023

Ważny odcinek Wartostrady wkrótce będzie gotowy

W najbliższych dniach na nawierzchni łącznika powstającego między ul. Chwaliszewo a Wartostradą zostanie położona masa bitumiczna. A to oznacza, że prace na tym odcinku zbliżają się do końca.

Łącznik między ulicą Chwaliszewo a Wartostradą, zaczynający się przy moście Chrobrego i kończący przed skwerem Ślepego Antka nie jest długi, ale stanowi ważne połączenie, na przykład dla osób jadących z Ostrowa Tumskiego na Stary Rynek. Dotąd była tam tylko gruntowa, ale szeroka droga, co świadczyło o jej popularności. Niestety, kończyła się stromym spadkiem, co utrudniało korzystanie z niej.

– Trwają roboty ziemne związane z budową łącznika. Likwidowane są kolizje, powstaje podbudowa pod nawierzchnię, ustawiane są oporniki- mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Dzięki temu już niebawem na tym odcinku rozpoczną się prace bitumiczne.

Po zakończeniu prac – a położenie masy bitumicznej jest jednym z ostatnich elementów – rowerzyści nie będą już mieli tego problemu, a i oni, i piesi zyskają istotne uzupełnienie infrastruktury w tym rejonie rzeki. Warto dodać, że oprócz drogi rowerowej obok powstanie ciąg pieszy z płyt chodnikowych, oddzielony opaską z kostki granitowej. Dodatkowo zostanie wprowadzony przejazd rowerowy wzdłuż przejścia dla pieszych przez ul. Chwaliszewo.

Źródło: PIM
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoWażny odcinek Wartostrady wkrótce będzie gotowy