Warta Poznań zmieni właściciela? “Kilka podmiotów z Poznania dostało już nawet zaproszenie do negocjacyjnego stołu”

Warta Poznań - stadion fot. Sławek Wąchała

Po pełnym emocji sezonie Warcie Poznań udało się utrzymać w Ekstraklasie. Czy w przyszłym sezonie klub będzie miał inne właściciela?

Celem Warty Poznań przed tym sezonem było utrzymanie się na najwyższym szczeblu rozgrywek. I chociaż był moment w którym wydawało się, że “Zieloni” spadną z Ekstraklasy, to cała historia zakończyła się szczęśliwie i zespół z Poznania rozpocznie przyszły sezon na tym samym poziomie.

Niewykluczone jednak, że w międzyczasie klub zmieni właściciela. – W Wielkopolsce można usłyszeć, że Warta Poznań latem będzie na sprzedaż. Kilka podmiotów z Poznania dostało już nawet zaproszenie do negocjacyjnego stołu. Nieoficjalnie mówi się, że Bartłomiej Farjaszewski chciałby otrzymać za cały klub około 10 mln zł – zdradził Sebastian Staszewski z Interii.

Podana cena wydaje się stosunkowo niska, jak na klub z Ekstraklasy. Trzeba jednak pamiętać, że kadra Warty jest stosunkowo mało warta, a część piłkarzy, która pomogła poznaniakom w utrzymaniu, została wypożyczona z innych drużyn.

Sam klub ma też problemy z infrastrukturą. Warta Poznań swoje spotkania domowe rozgrywa na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim i nie wiadomo, kiedy “Zieloni” będą mogli do Poznania wrócić. Przekłada się to na zainteresowanie oraz wpływy z dnia meczowego…

Podziel się: