niedziela, 25 lutego, 2024

Warta Poznań wzmacnia skład. Mohamed Mezghrani nowym zawodnikiem

Warta ogłosiła pozyskanie nowego zawodnika – Mohameda Mezghraniego. 29-letni Belg, który może występować na pozycji wahadłowego, związał się z klubem umową, która będzie obowiązywać do czerwca 2024 roku z możliwością przedłużenia. Mezghrani, po rozwiązaniu umowy z Akademią Puskasa, dołączył do „Zielonych” jako wolny transfer.

Prezes Warty Poznań, Artur Meissner, wyraził zadowolenie z nowego nabytku, podkreślając, że zawodnik wykazał się dobrymi umiejętnościami i zaangażowaniem podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Mezghrani brał udział we wszystkich meczach kontrolnych, gdzie już w pierwszym sparingu zaznaczył swoją obecność strzelając gola. W innym spotkaniu to przewinienie na nim skutkowało rzutem karnym, który doprowadził do remisu.

Sam zawodnik wyraził entuzjazm związany z dołączeniem do polskiej drużyny. Przyznał, że miał już pewne informacje na temat Ekstraklasy i Warty Poznań, które zachęciły go do podjęcia współpracy. Ceniąc sobie pozytywne opinie o drużynie oraz duchu panującym w zespole, zdecydował się bez wahania na transfer. Mohamed Mezghrani chwalił również przyjęcie przez drużynę i trenerów, którzy szybko wprowadzili go w oczekiwania względem jego roli na boisku.

Po powrocie z tureckiego obozu zawodnik przeszedł niezbędne testy medyczne, po czym oficjalnie podpisał kontrakt z klubem. Mohamed Mezghrani, który posiada doświadczenie międzynarodowe zdobyte w Belgii, Holandii i na Węgrzech, jest gotowy dostarczyć jakości na pozycji wahadłowego zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Wyróżniający się szybkością i pewnością siebie piłkarz, ma nadzieję na dalsze rozwijanie swoich umiejętności i ewentualne powołanie do reprezentacji Algierii.

Mezghrani, urodzony w belgijskim Uccle, ma za sobą lata nauki i gry w takich klubach jak Diegem , FC Brussels czy Standard Liege. Jego kariera prowadziła również przez KFC Duffel i KFC Turnhout, a także zagraniczne kluby, w tym RKC Waalwijk i USM Algier, gdzie święcił triumf mistrzowski. Ostatnie półtora roku spędził w Akademii Puskasa, zanim trafił do Warty Poznań.

Nowy zawodnik “Zielonych” ma 178 cm wzrostu, waży 69 kg i w drużynie będzie występować z numerem 20. Klub i jego sympatycy z pewnością oczekują, że Mezghrani wniesie świeżość i dynamikę do zespołu, a jego doświadczenie międzynarodowe przyczyni się do osiągania przez drużynę lepszych wyników w nadchodzących rozgrywkach.

Źródło: Warta Poznań
Strona głównaSportWarta Poznań wzmacnia skład. Mohamed Mezghrani nowym zawodnikiem