Warta Poznań wypożyczyła Nikodema Fiedosewicza do Pogoni Siedlce

fot. MOs810, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

23-letni obrońca Nikodem Fiedosewicz został wypożyczony do II-ligowej Pogoni Siedlce. Umowa obowiązuje do końca obecnego sezonu.

Piłkarz jest związany z „Zielonymi” od ponad 10 lat (z krótką przerwą na wypożyczenie do KKS Kalisz, wiosną 2019 roku), a w pierwszym zespole debiutował jako 16-latek. Do dziś rozegrał w nim 113 spotkań. W ostatnich latach Nikodem Fiedosewicz grał jednak niewiele, na co wpływ miały problemy zdrowotne. W 2020 roku najpierw przeszedł zabieg ścięgna Achillesa, a potem operację po zerwaniu więzadła krzyżowego w kolanie. Do gry wrócił na początku tego sezonu: w sierpniu zadebiutował w PKO Bank Polski Ekstraklasie (w Łęcznej przeciwko Górnikowi), a potem zagrał jeszcze w końcówkach spotkań ze Śląskiem Wrocław i Pogonią Szczecin. Do tego dołożył jeszcze występ w Fortuna Pucharze Polski.

– Nikodem po tej dłuższej przerwie potrzebuje przede wszystkim regularnej gry. W Warcie mamy obecnie trzech zawodników, którzy mogą grać na lewej stronie jako wahadłowi: to Jakub Kiełb, Konrad Matuszewski oraz Jordan Courtney-Perkins, więc miałby niewielkie szanse na grę. Stąd decyzja o wypożyczeniu do II ligi. Liczymy na to, że w Pogoni Siedlce się odbuduje, a latem podejmiemy decyzję co do dalszej współpracy – tłumaczy Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Nikodem Fiedosewicz zdążył już zagrać w weekend w sparingowym meczu swojej nowej drużyny (2:2 z Polonią Warszawa). Pogoń Siedlce zajmuje 13. miejsce w tabeli Winner II ligi, w 20 meczach zdobyła 24 pkt. Ma 6 pkt przewagi nad strefą spadkową i traci 8 pkt do miejsca barażowego. W kadrze zespołu z Mazowsza są byli zawodnicy Warty Poznań, m.in. wychowanek „Zielonych”, Maciej Wichtowski, a także Wojciech Trochim.

Rozgrywki II ligi zostaną wznowione w ten weekend, a Pogoń w sobotę zmierzy się na swoim stadionie w Olimpią Elbląg.

 

Podziel się:

Źródło: Warta Poznań