Warta Poznań ma nowego właściciela

Warta Poznań zmieniła swojego właściciela. Od teraz losy klubu będą zależały od Bartłomieja Farjaszewskiego, który zarządza firmą BF Promotion.

Poprzedni właściciele klubu – pełniąca obowiązki prezesa Izabela Łukomska-Pyżalska oraz jej mąż oddali klub za symboliczne 9,5 złotych. Jest to spowodowane ciężką sytuację finansową w jakiej znajduje się obecnie Warta.

Na początku nowego sezonu po awansie do I ligi okazało się, że podstawowy obiekt Zielonych nie spełnia wymogów licencyjnych. Oznaczało to konieczność rozgrywania swoich “domowych” spotkań na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim co znacząco podniosło koszty.

Jeszcze niedawno temu klub liczył na jakieś wsparcie ze strony miasta. Go jednak z całą pewnością by nie otrzymał. Tymczasem sytuacja w Warcie robiła się coraz gorsza. W poprzednim tygodniu doszło nawet do tego, że zawodnicy nie wyszli na trening w ramach protestu.

Przez złą kondycję finansową klubowi groziło, że nie będzie mógł rozegrać swojego najbliższego ligowe spotkania z GKSem Tychy.

Zmiana właściciela była w tym momencie jedyną szansą dla klubu na przetrwanie. Bez zastrzyku finansowego Warta najprawdopodobniej zostałaby wycofana z rozgrywek I ligi.

Szczęśliwie po długich negocjacjach starzy właściciele dogadali się z Bartłomiejem Farjaszewskim, który zarządza lubońską firmą BF Promotion, zajmującą się handlem i promocją.

Podziel się: