czwartek, 25 kwietnia, 2024

Warta Poznań – Cracovia: zasłużone zwycięstwo Cracovii

Walka o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski Warta Poznań rozpoczęła bardzo dynamicznie, ku sporemu sporemu zaskoczeniu kibiców, zdobywając rzut rożny w 2. minucie spotkania.

Niestety, to nie Zieloni, ale krakowiacy zdobyli pierwszego i, jak się okazało, jedynego gola w tym spotkaniu. W 13. minucie Rivaldinho dostał piłkę i będąc w doskonałej pozycji po prostu wykorzystał okazję, zmieniając wynik spotkania na 0:1 dla gości.

Warta odpowiedziała atakiem, niestety – nieudanym. Kuzimski stracił piłkę, zanim zdążył dotrzeć pod bramkę przeciwnika. Kolejny atak, w 24. minucie, zakończył się strzałem wysoko nad bramką Cracovii.

Po nim tempo meczu mocno spadło. Cracovia, mając przewagę, niespiesznie rozgrywała piłkę w środku pola. Zieloni również nie spieszyli się z atakiem – dopiero w 43. minucie spróbowali wykorzystać szansę na wyrównanie: Rybicki podał do Kuzimskiego – ale Kuzimski nie trafił w piłkę i tak się zakończyła pierwsza połowa tego spotkania.

Druga połowa nie zaczęła się lepiej: Warta przeprowadziła kilka nieudanych ataków, zaliczyła kilka niecelnych strzałów. Obiecująco zapowiadała się akcja w 60. minucie – dobrze ustawiony Kieliba dostał piłkę od Łukasza Trałki i strzelił, ale niestety, niecelnie. W 76. minucie spróbował szczęścia Janicki – ale piłka o włos minęła bramkę Cracovii.

Warta zdecydowanie przyspieszyła w końcówce meczu i to ona dominowała na boisku – to jednak nie wystarczyło do zdobycia remisowej bramki. Cracovia zasłużenie wygrała z Wartą i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Strona głównaSportWarta Poznań - Cracovia: zasłużone zwycięstwo Cracovii