Wandale zniszczyli wagon kolejki wąskotorowej w Gnieźnie. Straty w tysiącach złotych

Dwóch nastolatków zdewastowało wagon Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej, wybijając w nim szyby. Szkody oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Sprawa trafiła już do policji.

Do aktu wandalizmu doszło 28 marca 2026 na terenie stacji Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej, zlokalizowanej przy ulicy Polnej. Młodzi sprawcy celowo uszkodzili jeden z wagonów, co znacząco zakłóciło funkcjonowanie obiektu.

Reakcja władz i służb

Powiat gnieźnieński poinformował o zdarzeniu w specjalnym komunikacie. Incydent został niezwłocznie zgłoszony policji, która wszczęła postępowanie wyjaśniające. Kluczowym dowodem w sprawie są nagrania z monitoringu, które uwieczniły wizerunki sprawców.

Wysokie koszty zniszczeń

Wstępna ocena strat materialnych wykazała, że naprawa uszkodzonego wagonu będzie wymagała nakładów rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: Powiat Gniezno
Strona głównaWielkopolskaGnieznoWandale zniszczyli wagon kolejki wąskotorowej w Gnieźnie. Straty w tysiącach złotych