Poznań na walentynki: gdzie się wybrać?

Dobry standard na walentynki to romantyczna kolacja przy świecach i kino albo impreza taneczna. Gdyby ktoś jednak chciał inaczej spędzić to święto – mamy kilka propozycji…

Miłośnicy słodyczy i zwierząt mogą wziąć udział w Walentynkach z Otwartymi Klatkami. Wystarczy wybrać się do jednego z wymienionych poniżej lokali i zamówić pyszne ciasto. Pieniądze z wybranych ciast i deserów zostaną przekazane na ratowanie lisów z poznańskiego lisiego azylu. Jeśli więc wybierzecie się do Tostowni, Warzywniaka, Kafeja, restauracji Pod Niebieniem, Kuchni PoWolność, 239, Wypasu, Zielonej Michy, Karafki albo BeHarmony i zamówicie wybrany deser, wesprzecie ratowanie lisów. No i swoją miłość. Bo, jak podkreślają organizatorzy, nie istnieją rzeczy, które są w stanie wyrazić miłość lepiej niż ogromny kawałek tortu z podwójną czekoladą!

Na świętowanie walentynek z flash mobem zaprasza WTZ Przyjaciele. Flash mob “Kocha-lubi” rozpocznie się 11.14 przy pomniku Starego Marycha i potrwa do 13.14. Zadanie jest proste: wszyscy chętni przynoszą serca wielkie i małe, by podzielić się nimi z ludźmi. Organizatorów będzie można poznać po koszulkach z sercami w kolorze zielonym.

Już od 12 w południe na walentynki zaprasza Przyjemność (Górna Wilda 82/84). I nie będą to bylejakie walentynki, ale takie z szampanem i ostrygami! To walentynkowa oferta specjalna, którą można sobie z tej okazji zamówić. I smakować będzie można tę przyjemność dłużej niż zazwyczaj, bo do 22.

Gdyby ktoś zdecydował się na spędzenie walentynek na poważnych rozważaniach i=o miłości jako takiej – powinien wybrać się do Galerii Miejskiej Arsenał o godzinie 18.00. Rozpocznie się tam spotkanie zatytułowane “Miłość albo wszystko na sprzedaż”. Podczas niego uczestnicy spróbują spojrzeć na walentynki jako na święto emancypacji, a na miłość – jako siłę większą niż kapitalizm, która buduje partnerstwo często wbrew systemowi…
Redaktorzy „Czasu Kultury” oraz przyjaciele i przyjaciółki redakcji zapraszają na spotkania, podczas których będą się dzielić własnymi fascynacjami lekturowymi i zachęcać do interpretacji, dyskusji, polemiki. Moderatorem będzie Waldemar Kuligowski.

LUT14O 18.30 można sobie wyrazić miłość na ludowo na koncercie u Pana Gara (ul. Słowackiego 19/21). Wystąpi Kapela Towarzyska w składzie: Dominika Oczepa, Patrycja Kuczyńska i Witold Roy Zalewski, którzy obiecują spotkanie z romantycznymi melodiami zrodzonymi z miłości ludu, pośród ojczystych pól i lasów. Oprócz pieśni zabrzmią również melodie taneczne: walczyki, polki, tanga, slowfoxy, słowem – wszystko to, co sprzyja bliskości ciał ukochanych. Bilety 15 zł.

Polski Teatr Tańca (ul. Kozia) również zaprasza na walentynki. O 18.30 rozpocznie się rozmowa z prof. Romanem Kubickim, filozofem oraz tancerzem i performerem Arturem Bieńkowskim. Obaj panowie będą zastanawiać się, co sprawia, że taniec jest częścią ludzkiego życia od zawsze i że każdy – prawie każdy – od czasu do czasu tańczy. Godzinę później rozpocznie się Potańcówka Zakochanych, która będzie taneczną zabawą z momentami improwizacji…

Hotel Rezydencja Solei (ul. Wałecka 2) zaprasza o 19.00 na Walentynkowy Wieczór Jazzowy. Wystąpi Gentle Jazz Trio w smooth jazzowym repertuarze, a w cenie biletu – 100 zł – jest też romantyczna kolacja przy świecach.

O 19.30 w BaRock Club (ul. Wielka 9) rozpoczną się Rockowe Walentynki. Old Band i Rock Imagination zapraszają na świetną walentynkową zabawę. Miłośnicy rock and rolla się nie zawiodą, jak zapewniają organizatorzy.

O 20.00 warto zajrzeć do BulwaRu (Stary Rynek 37), gdzie zaplanowano specjalny koncert walentynkowy: podczas kolacji gościom towarzyszyć będzie Konrad Bebiołka i jego muzyka na żywo. W menu nie zabraknie też afrodyzjaków…

Na specjalne walentynkowe drinki zaprasza też od 20.00 Miś Gastro Bar Poznań (Stary Rynek 50), a Pies Andaluzyjski (ul. Nowowiejskiego 17) proponuje Smutne Walentynki od 21.00, na które zapraszają muzycy zespołu Smutne Piosenki oraz DJ Andrzej Zujewicz. Tego dnia Smutasy zaprezentują swoje ulubione utwory do tańczenia w programie Winamp.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze