Wągrowiec: Podpisanie listu intencyjnego w sprawie obwodnicy

Teatralka fot. Sławek Wąchała
To pierwszy krok do podjęcia wspólnych działań przy budowie V etapu obwodnicy Wągrowca – uważa wicemarszałek Wojciech Jankowiak, który w imieniu Wielkopolskiego Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego podpisze 18 wrześnba list intencyjny w Wągrowcu.

Budowa obwodnicy Wągrowca była realizowana etapami w latach 2000-2015. Do tej pory powstało blisko osiem kilometrów drogi za kwotę 74,5 mln złotych. Wybudowano pięć skrzyżowań typu rondo, skrzyżowania skanalizowane wraz z infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów. Powstał także most na rzece Wełna o długości 164 metry.

Jak wszystkie obwodnice, także i ta jest dużym ułatwieniem dla mieszkańców Wągrowca. Nie tylko ułatwia komunikację, ale też sprawiła, że centrum miasta stało się spokojniejsze i bezpieczniejsze bez kawalkad samochodów przejeżdżających przez Wągrowiec.

Kolejny etap obwodnicy Wągrowca stanowić będzie odcinek łączący rondo Kaliska (droga wojewódzka nr 241) z drogą wojewódzką nr 190 i będzie miał około dwóch kilometrów długości. Gmina Miejska Wągrowiec opracuje projekt koncepcyjny wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych.

I właśnie w sprawie tego odcinka spotkają się w środę 18 września w Wągrowcu Wojciech Jankowiak – wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Jarosław Berendt – burmistrz Wągrowca, Tomasz Kranc – starosta powiatu wągrowieckiego, Przemysław Majchrzak – wójt gminy Wągrowiec i Michał Piechocki -prezes zarządu Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego „Komunikacja”.

O godzinie 10.00 przy rondzie „Kaliska” w Wągrowcu odbędzie się uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego. To pierwszy krok do podjęcia wspólnych działań przy budowie V etapu obwodnicy Wągrowca. Połączenie sił w oparciu o List Intencyjny będzie sprzyjało dobremu rozwojowi miasta i regionu.

UMWW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: