Wągrowiec: Kryminalni uratowali kolejne dziecko

pomoc dziecku fot. policja Wągrowiec
Niedawno uratowali 16-miesięczne dziecko w gminie Gołańcz – a dziś znów musieli ratować kolejnego malucha. Półtoraroczny chłopiec nagle zaczął się dusić.

Wielu wczasowiczów podążających nad morze, przejeżdża przez Wągrowiec i tędy też prowadziła trasa jadących nad Bałtyk rodzin z Kalisza. Wyjazd nagle został przerwany przez nieoczekiwany zwrot zdarzeń: jadące w jednym z samochodów półtoraroczne dziecko zaczęło się dusić. Wszyscy zatrzymali się na al. Jana Pawła II.

Było kilka minut przed godziną 10.00, kiedy policjanci z Wydziału Kryminalnego przejeżdżając w pobliżu zauważyli stojącego na drodze volkswagena, chodzącą wokół niego nerwowo kobietę z telefonem i mężczyznę z małym dzieckiem. Sytuacja wyglądała jakby działo się coś niepokojącego. Zatrzymali radiowóz.

W tym samym momencie jeden z policjantów zauważył że dziecko, które było w ramionach ojca omdlało. Zapytali szybko matkę, co się stało – okazało się, że kobieta właśnie łączyła się z operatorem numeru alarmowego 112, aby poinformować, że jej dziecko zachłysnęło się i zaczęło się dusić. Policjant chwycił malca i momentalnie podjął decyzję, aby zabrać go do szpitala, by jak najszybciej uzyskał pomoc. Wsiadł do radiowozu z nim i z ojcem dziecka, po czym na sygnale ruszyli w stronę szpitala.

Już od początku policjant nie mógł wyczuć oddechu u chłopca, próba udrożnienia dróg oddechowych była utrudniona występującym szczękościskiem. Funkcjonariusz prowadził akcję reanimacyjną powodując uciski na tyle, na ile pozwalały warunki podczas jazdy na tylnej kanapie nieoznakowanego radiowozu. Na rondzie obok szpitala ich starania odniosły skutek: chłopczyk odkaszlnął i jakby złapał oddech.

Po chwili policjanci byli już z dzieckiem na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie przekazali je pod opiekę medyków.

KPP Wągrowiec

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: