burza

W Wielkopolsce pojawią się kolejne burze. Jest ostrzeżenie!

IMGW ostrzega przed burzami, które mają się dzisiaj pojawić na terenie całej Wielkopolski. Ciągle aktualne jest również ostrzeżenie przed upałami.

Ostrzeżenia przed burzami drugiego stopnia obowiązuje w powiatach: czarnkowsko – trzcianeckim, chodzieskim, wągrowieckim, złotowskim i pilskim. W pozostałych powiatach Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie drugiego stopnia
Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.
IMGW

Ostrzeżenie pierwszego stopnia
Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
IMGW

Na terenie Wielkopolski równocześnie obowiązuje ostrzeżenie przed upałami. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Źródło: IMGW

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze