W tych branżach poznaniacy mogą liczyć na dobre wynagrodzenie! Zobacz!

fot. adobe stock

Szukasz pracy w Poznaniu? Wiele branż oferuje stabilne zatrudnienie i wysokie zarobki. Sprawdź, czy twój zawód jest na liście tych, w których można zarobić najwięcej.

Branża finansowa – księgowy, doradca podatkowy

Zarobki w branży finansowej nigdy nie należały do niskich. W tej chwili sytuacja finansowa księgowych, doradców podatkowych, audytorów i analityków także jest bardzo dobra. W Poznaniu poszukiwani są przede wszystkim pracownicy z doświadczeniem. Oni mogą liczyć na zarobki oscylujące nawet wokół 10 000 zł brutto, zwłaszcza na kierowniczych stanowiskach.

Pojawiają się też oferty dla absolwentów. Najczęściej dotyczą stanowiska młodszego księgowego i asystenta. Tu zarobki są oczywiście niższe, ale to dopiero początek ścieżki kariery. Aktualne oferty z Poznania obejmują też stanowisko doradców kredytowych i ubezpieczeniowych.

Branża IT – programista, analityk, tester, administrator systemu i bazy danych

Ta branża jest najlepiej opłacana w Polsce, specjaliści mogą liczyć na zarobki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Duże zapotrzebowanie na pracowników jest owocem postępu technologicznego, rewolucji elektronicznej i coraz większego udziału w rynku tzw. nowych technologii. Przykładem niech będzie zawód programisty. Jest on potrzebny nie tylko do pisania programów na komputery i aplikacje mobilne. Tak naprawdę programy znajdziemy dziś we wszystkim – telewizorach, pralkach, lodówkach, kuchenkach mikrofalowych, wyspecjalizowanych urządzeniach medycznych itp. W każdym przypadku do ich stworzenia był potrzebny programista. Jak cień poruszali się za nim analitycy i testerzy oprogramowania.

Administratorzy systemu i baz danych mają nieco inne zadania, ale ich funkcji także nie da się przecenić. Praktycznie nie ma dziś firmy, która radziłaby sobie bez oprogramowania komputerowego, nad którym ktoś musi czuwać.

Branża budowlana – kierownik budowy, brygadzista, cieśla, konstruktor, murarz, stolarz

Branża budowlana nie może mówić o zastojach. Jest wręcz dokładnie odwrotnie. Duże zapotrzebowanie na fachowców wynika z boomu na rynku budowlanym. Nowe mieszkania sprzedawane są niemal natychmiast, wiele osób traktuje je jako lokatę kapitału i inwestycję. Równolegle powstają apartamentowce i osiedla domów jednorodzinnych.

Pandemia nie zatrzymała nowych inwestycji, za to mocno ograniczyła migrację zarobkową pracowników z Ukrainy. Dlatego właśnie bardzo wyraźnie odczuwa się brak rąk do pracy w tej branży. W Poznaniu poszukiwani są kierownicy budowy, inżynierowie, brygadziści, ale też specjaliści niższego szczebla – murarze, cieśle, stolarze, ślusarze, konstruktorzy. Zarobki zależne są od zajmowanego stanowiska. Branża kierownicza zarabia powyżej 10 000 zł brutto miesięcznie.

Branża spedycyjna – kierowca międzynarodowy

Poznań jest ważnym węzłem komunikacyjnym na handlowej mapie Polski. Leży stosunkowo blisko granicy zachodniej, przecinają się tu szlaki drogowe i kolejowe, ma własne lotnisko. Nic więc dziwnego, że wiele firm handlowych ma tu swoje siedziby lub co najmniej filie. Także branża spedycyjna w Poznaniu działa bardzo prężnie. Przy tym trzeba zauważyć, że Poznań oraz całe województwo wielkopolskie należą do czołówki krajowej, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzeń. Dlatego kierowcy międzynarodowi, którzy zdecydują się szukać zatrudnienia w Poznaniu i mają prawo jazdy kategorii C + E na pewno odczują satysfakcję finansową. Ich wynagrodzenia wynoszą kilkanaście tysięcy złotych brutto miesięcznie. Faktyczna wysokość zależy od aktualnego kursu Euro, bo po takim są przeliczane.

W mniejszym stopniu w Poznaniu poszukiwani są kierowcy samochodów osobowych. Ich rolą jest dostarczanie cateringu oraz praca w firmach kurierskich.

Branża handlowa – przedstawiciel handlowy i pracownik działu obsługi klienta

Branża handlowa potrzebuje nie tylko usług spedycyjnych, ale przede wszystkim handlowców i specjalistów do spraw obsługi klientów. Oba zawody nie różnią się od siebie tak bardzo, jak można przypuszczać. W jednym i drugim trzeba być otwartym na nowe znajomości, mieć łatwość nawiązywania kontaktów, cierpliwość i dużą samodzielność oraz samodyscyplinę. Największa różnica polega na tym, że przedstawiciel handlowy rzadko pracuje na etacie i najczęściej rozliczany jest z wyników i realizacji założeń sprzedażowych. Jego pensja to przede wszystkim premia i prowizja. Najlepsi zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Pracownik działu obsługi klienta ma za zadanie opiekować się nim po zawarciu transakcji, odpowiadać na zapytania, przyjmować reklamacje, składać oferty przedłużenia i rozbudowania umowy itp. Jego średnia pensja to 5000 zł brutto.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: