W Poznaniu powstanie nowy park. Gdzie?

osiedle Żegrze fot. UMP

Mała retencja, łąka kwietna i nowe drzewa – to wszystko ma zawierać nowy park kieszonkowy. Na razie powstał jego projekt, ale już wkrótce na terenie między ulicami Inflancką i Rzeczańską na os. Żegrze powstanie sam park.

Obecnie teren, na którym ma powstać park, to samosiejki, które „zagospodarowały” teren między blokami. Cały teren zajmuje 1152 metry kwadratowe i mają na nim powstać parkowe alejki, zostaną też dosadzone drzewa, krzewy, byliny i trawy.

Powstanie także mała retencja.
„W tym celu wykorzystano ukształtowanie terenu do infiltracji wody na tym obszarze” – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. – „Powstanie tam również łąka kwietna oraz domek dla owadów. Projekt przewiduje ponadto małą architekturę – ławki i kosze na odpady. Park kieszonkowy w tej okolicy jest idealnym przykładem miejsca, w którym można obserwować zmiany, jakie zachodzą w naturze”.

Na tym terenie już rosną drzewa, między innymi śliwa wiśniowa, orzech włoski i robinia biała. Nie zostaną wycięte – są uwzględnione w projekcie i będą istotnym elementem krajobrazowym tego miejsca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: