W Poznaniu powstanie największe w Polsce Centrum Senioralne

Centrum Senioralne wizualizacje fot. UMP
Ruszyła budowa Centrum Senioralnego w Poznaniu. Obiekt powstanie na terenie po byłym szpitalu miejskim u zbiegu ulic Szkolnej i Podgórnej.

Inwestycję będzie realizować ORPEA Polska. Kupili oni od miasta te tereny w 2017 roku, za około 40 milionów złotych. Docelowo w obiekcie ma powstać około 400 miejsc dla starszych mieszkańców miasta. Otwarcie obiektu zaplanowano na przełom 2021 i 2022 roku.

– To bardzo ważna i potrzebna inwestycja, a przy tym doskonale wpisująca się w miejską politykę senioralną, ukierunkowaną na stałe podnoszenie komfortu życia starszych poznaniaków – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – W nowym kompleksie seniorzy będą mieli dostęp do całodobowej opieki na wysokim poziomie oraz wsparcia medycznego. Lokalizacja w samym centrum miasta pozwoli im też w pełni korzystać z życia kulturalnego i społecznego Poznania.

Sam kompleks ma się składać z kilku części. Pomiędzy nimi powstanie teren zielony, który będzie otwarty dla wszystkich poznaniaków.

– Miasto ewoluuje w stronę coraz większej otwartości. Wieczorny spacer z imprezy na Starym Rynku na mój Sołącz jest prawdziwą przyjemnością – podkreślał Grzegorz Sadowski, główny architekt kompleksu. – To, że mogę przekształcić ten kawałek miasta na miejsce życia dla seniorów i realizować projekt w tak ważnej lokalizacji, jest dla mnie wielkim darem. Razem z Miastem Poznań i ORPEĄ mamy szanse przyczynić się do zmiany postrzegania uwarunkowań pokoleniowych, zmiany interakcji między seniorami a młodymi mieszkańcami, po prostu: do lepszego wspólnego życia.

UMP / NA

Podziel się: