sobota, 24 lutego, 2024

W Poznaniu pada śnieg. Na drogi wyjechały pługopiaskarki

“Z uwagi na panujące warunki pogodowe na poznańskie ulice wyjechał sprzęt w ramach Akcji Zima” – poinformował ZDM. Jeśli prognozy pogody się potwierdzą, drogowcy tej nocy będą mieli dużo pracy.

5 stycznia około godziny 18.00 w Poznaniu zaczął padać śnieg, a opady obejmą większą część Wielkopolski. Zgodnie z prognozami może spaść nawet do 5 cm śniegu. Temperatury spadną poniżej zera, a w nocy zacznie padać marznący deszcz. Będzie więc bardzo ślisko i szykuje się ciężka noc dla drogowców – i dla kierowców.

Także około godziny 18.00 Zarząd Dróg Miejskich opublikował informację na swoim profilu na Facebooku o wyjeździe piaskarek i pługopiaskarek w ramach Akcji Zima.
“Obecnie trwa posypywanie jezdni ulic układu strategicznego oraz podstawowego by zapobiec zamarzaniu, a na północnym zachodzie miasta także odśnieżanie” – podał ZDM.

Zarząd przypomina jednocześnie, że odśnieżanie ulic odbywa się w ustalonej kolejności, w zależności od znaczenia ulicy. Konieczność odśnieżenia mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy przez całą dobę – szczegóły znajdują się na stronie ZDM w zakładce “Akcja Zima”.

Źródło: ZDM
Strona głównaPoznańW Poznaniu pada śnieg. Na drogi wyjechały pługopiaskarki