W Poznaniu odbędzie się demonstracja. „Szlaban Dla PIS. Zostajemy w Europie”

Miasto Poznań Plac Wolności fontanna Muzeum Narodowe fot. Sławek Wąchała

Pod takim hasłem dziś o 16.00 na placu Wolności spotkają się wszyscy, którzy są przeciwni polexitowi. „PiS, czymś, co nazywa wyrokiem wydanym przez coś, co nazywa trybunałem, wykonał pierwszy realny krok do polexitu Polski” – twierdzą organizatorzy z Pokolenia KOD.

Ich zdaniem wyrok Trybunału Konstytucyjnego podważający zawartość podpisanego przez Polskę Traktatu UE i opinie wybitnych znawców prawa z całej Europy to kolejny krok wykonany przez Prawo i Sprawiedliwość do wyprowadzenia Polski z cywilizowanej Europy wprost pod wpływy Moskwy i Putina.

„Nie godzimy się na to jako Polacy i Europejczycy” – oświadczają organizatorzy demonstracji. – „Nie chcemy wybierać między Polską i Europą, ponieważ jesteśmy obywatelami zarówno Polski, jak i pięknej, różnorodnej, zjednoczonej, solidarnej Europy. Dlatego w najbliższą niedzielę 10 października o godzinie 16.00 spotykamy się na placu Wolności w Poznaniu, aby wyrazić swój stanowczy protest wobec działań nietrybunału pani Przyłębskiej i podważania przez nią Traktatów Europejskich. To chwila, kiedy musimy wykrzyczeć stanowcze NIE wobec wyprowadzania naszego kraju ze struktur Zjednoczonej Europy. Tym razem nie może zabraknąć nikogo z nas”.

Przypomnijmy, że dziś na godzinę 18.00 wszystkich przeciwników polexitu wezwał na plac Zamkowy w Warszawie Donald Tusk.