W Kórnickim Arboretum kwitną magnolie! Ale trzeba się spieszyć

Arboretum w Kórniku fot. Sławek Wąchała

„Magnolie są w pełni kwitnienia” – poinformowało z radością Kórnickie Arboretum na profilu społecznościowym, zapraszając szczególnie na majówkę. Bo w tym roku z oglądaniem trzeba się spieszyć. Magnolie nie będą kwitły długo.

„Kto chce zobaczyć je w pełnej krasie, niech szybko przyjeżdża do Kórnika, gdyż obecna pogoda sprawia, że nie będą kwitły zbyt długo” – ostrzegają pracownicy arboretum i zapraszają chętnych na majówkę. W Kórniku będzie czekać na zwiedzających wiele atrakcji, nie tylko magnolie.

Od 1 do 3 maja, o godzinie 12.00 i 14.00, zwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze z pracownikiem ogrodu, który opowie o historii ogrodu, uprawie i pielęgnacji magnolii oraz o innych ciekawostkach dendrologicznych kórnickiego ogrodu. Spacer przewidziany jest dla zwiedzających indywidualnych. Udział jest bezpłatny, obowiązuje tylko bilet lub karta wstępu. Nie ma konieczności zgłaszania udziału.

Z kolei 2 maja od godziny 12.00 do 15.00 odbędzie się „Czytanie pod magnoliami” – z okazji roku Wisławy Szymborskiej będą wspólnie czytane jej wiersze pod magnoliami.

Przypomnijmy, że arboretum jest czynne w kwietniu od 10.00 do 18.00, a w maju od 10.00 do 19.00. Ceny biletów: normalny: 12 zł, ulgowy: 9 zł, rodzinny: 28 zł. Bilety można kupić na miejscu.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: