Via Carpatia: kino Muza zaprasza na spotkanie z operatorką

Pokaz filmu, a po nim dyskusja w obecności Zuzy Kernbach, operatorki filmu. Kino Muza zaprasza 2 stycznia o godzinie 19.00.

Tematem dyskusji będzie hasło: “Od kiedy obojętność stała się cnotą?”. Jej uczestnicy spróbują wspólnie zastanowić się nad współczesnym stosunkiem Europejczyków i Europejek do uchodźców i uchodźczyń. W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele organizacji Stowarzyszenie Jeden Świat – SCI Poland oraz From Poznan With Love.

Z każdego sprzedanego biletu, 10 gr przeznaczone zostanie na bony obiadowe dla najuboższych podopiecznych Fundacji Refugee.pl.

Spotkanie odbędzie się w Scenie na Piętrze (ul. Masztalarska) języku polskim oraz angielskim. Bilety: 12 zł – 18 zł

“VIA CARPATIA”
reż. Klara Kochańska, Kasper Bajon | Czechy, Macedonia, Polska, 2018 | 75 min.

Jest rok 2016. Polacy żyją mistrzostwami świata w piłce nożnej. Z mediów docierają również coraz bardziej niepokojące wieści na temat konfliktu w Syrii i fali uchodźców uciekających do Europy przez tzw. “szlak bałkański”. Julia i Piotr są dobrze sytuowaną parą z dużego miasta. Po ciężko przepracowanym roku marzą im się wakacje. Plany zmienia im matka Piotra, która prosi go o sprowadzenie do Polski jego ojca – uchodźcę, przebywającego w obozie na grecko-macedońskiej granicy. Piotr nie miał z ojcem kontaktu od 30 lat. Jednak mimo swoich wątpliwości i oporu Julii, postanawia spełnić prośbę matki. Dystans dzielący ich eleganckie mieszkanie w Warszawie od obozów uchodźców w Grecji i Macedonii to niespełna 2000 km. Julia i Piotr uświadamiają sobie, jak blisko ich komfortowego życia dzieje się to, co dotychczas widzieli tylko w telewizji.

Zuzanna Kernbach: Absolwentka wydziału sztuki operatorskiej na PWSFTviT w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Autorka zdjęć do filmów krótkometrażowych i dokumentalnych oraz fabularnych pokazywanych i nagradzanych na wielu festiwalach. W 2013 Zuza dostała Złotą Kijankę na Camerimage w Bydgoszczy. Jej etiuda “APOSIOPESIS” w reżyserii Jagody Szelc oraz film “LOKATORKI” w reżyserii Klary Kochańskiej były pokazywane na Short Corner w Cannes, a w 2016 „LOKATORKI” zdobyły studenckiego Oskara. Film pełnometrażowy w reżyserii Artura Urbańskiego “KRYSZTAŁOWA DZIEWCZYNA” do którego Zuza robiła zdjęcia miał swoją premierę w Gdyni w 2016 roku. Film „SKWAR” Agaty Trzebuchowskiej, Zuza prezentowała na festiwalu Sundance 2017. Zuza kręciła również zdjęcia dodatkowe do filmu fabularnego „SERCE, SERDUSZKO” Jana Jakuba Kolskiego, oraz “WOŁYNIA” Wojciecha Smarzowskiego.
Obecnie Zuza pracuje nad kilkoma projektami fabularnymi. Zuza była również wolontariuszką Stowarzyszenia Jeden Świat.

Kino Muza, el

Dodaj komentarz

avatar