Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na poznańskiej Woli

W związku z obchodami 250. rocznicy niepodległości Stanów Zjednoczonych na terenie dawnego lotniska wojskowego, 3 i 4 lipca 2026 roku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie Osiedla Wola.

Ograniczenia w przejeździe

Nowe zasady poruszania się po okolicy wejdą w życie 3 lipca o godzinie 6:00 i będą obowiązywać do godziny 2:00 w nocy 4 lipca. W tym czasie wybrane fragmenty dróg zostaną wyłączone z ogólnego ruchu. Na ulicy 3 Pułku Lotniczego, między ulicami Wojtulanis-Karpińską a Wlotową/Lotniczą, przejazd będzie dozwolony jedynie dla taksówek oraz pojazdów z odpowiednimi zezwoleniami.

Całkowicie zablokowany dla kierowców zostanie odcinek ulicy Wojtulanis-Karpińskiej, biegnący od ulicy Łobżenickiej do ulicy 3 Pułku Lotniczego. Wjazd w to miejsce będzie możliwy wyłącznie dla osób upoważnionych. Z kolei ulica Łobżenicka będzie służyć jedynie jako droga dojazdowa i wyjazdowa z parkingu dla uczestników imprezy.

Zasady parkowania i postoje

Aby utrzymać drożność ulic 3 Pułku Lotniczego oraz Łobżenickiej, 3 i 4 lipca 2026 roku zabronione będzie tam zatrzymywanie pojazdów. Kierowcy, którzy zostawili tam samochody, powinni je usunąć przed rozpoczęciem utrudnień.

Osoby z uprawnieniami oraz taksówkarze będą mogli korzystać ze specjalnej strefy postojowej. Zlokalizowano ją na części ulicy Margonińskiej, gdzie czas postoju ograniczono do 5 minut.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: ZDM
Strona głównaWielkopolskaPoznańUwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na poznańskiej Woli