Ustawa o bonie turystycznym na wakacje już w Sejmie

Jadwiga Emilewicz fot. FB
Poinformowała o tym wicepremier Jadwiga Emilewicz podczas porannej konferencji prasowej. Przedstawiła też założenia bonu turystycznego, który powstał – jak zaznaczyła – z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.

Beneficjentami programu będą polskie rodziny, które otrzymają bon o wartości 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowe 500 zł w przypadku niepełnosprawności dziecka z przeznaczeniem na wakacje. Będzie go można wydać wyłącznie na ten cel: na przykład na noclegi w dowolnej formie, od agroturystyki po hotele, wycieczki czy obozy sportowe dla dzieci.

– Będzie to pierwsze w tak dużej skali narzędzie celowane do jednego sektora – mówiła wicepremier. – Skorzysta z niego kilkadziesiąt tysięcy podmiotów z branży turystycznej, oceniamy, że 85 proc. z nich to firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Z bonu będzie można skorzystać do marca 2022 roku, a wypłacającym świadczenie będzie ZUS. Jeśli projekt się sprawdzi, stanie się corocznym dodatkiem do budżetu rodzin na wakacje dzieci. Sejm już rozpoczął posiedzenie, na którym ma się między innymi zająć także projektem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: