Uroczyste pożegnanie radnych

To była już ostatnia w tej kadencji samorządu, 75. sesja Rady Miasta Poznania. Uroczyste pożegnanie odbyło się po południu w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

W ciągu ostatnich czterech lat radni pracowali w aż 17 komisjach – to rekord. Podjęli około 1,4 tysiąca uchwał. Złożyli ponad 2,3 tys. interpelacji i 1,3 tys. zapytań.

– Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy z nami współpracowali, w szczególności pracownikom Biura Rady Miasta, ale też pozostałym miejskim urzędnikom – w tym prezydentowi Poznania, jego zastępcom, pani skarbnik i sekretarzowi miasta. Kończymy okres 4-letniej współpracy. Mimo różnic, które nas dzieliły staraliśmy się działać wspólnie w interesie miasta Poznania. Bardzo za to wszystko dziękuję – mówił podczas sesji Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Po południu, już po zakończeniu sesji, miejscy radni spotkali się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, gdzie wysłuchali koncertu, przygotowanego przez artystów Teatru Muzycznego.

– Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za to, że spędziliśmy tutaj wspólnie 4 lata. Zdaję sobie sprawę, że bardzo się różnimy. W wielu sytuacjach nie mieliśmy jednakowej opinii, ale na tym polega działalność takiego organu kolegialnego, jak Rada Miasta – żeby podejmować decyzję i znajdować najlepsze rozwiązania, nawet wtedy, gdy się wewnętrznie między sobą różnimy – zwrócił się do radnych Grzegorz Ganowicz.

Kończącej kadencje Radzie Miasta podziękował też Prezydent Miasta Poznania.

– Wiem, że przez te 4 lata czasami się zgadzaliśmy, a czasami nie. Chciałem Państwu serdecznie podziękować – zarówno tym, którzy wspierali działania urzędu, jak i tym, którzy odnosili się do nich krytycznie. To, co się udało nam wspólnie zrobić jest powodem do dumy – mówił Jacek Jaśkowiak.

Zarówno prezydent Poznania, jak przewodniczący RMP szczególne podziękowanie skierowali na ręce Antoniego Szczucińskiego, radnego Zjednoczonej Lewicy, który po ponad 20-letniej działalności żegna się z Radą Miasta.

– Jeśli pozostawimy przed progiem sali obrad urazy i skupimy się na tym, co uważamy za najważniejsze dla miasta i jego mieszkańców, możemy współpracować. Oczywiście bywa, że inaczej pojmujemy te interesy. Każdy z nas ma inne doświadczenie, dlatego się różnimy. W tej kadencji odniosłem jednak wrażenie, że można współpracować z każdym, kto zasiada w radzie miasta. Za to pięknie dziękuje – powiedział Antoni Szczuciński.

W nowej kadencji 2018 – 2023 o ważnych dla Poznania sprawach decydować będzie 34 radnych. Do RMP weszło 21 kandydatów Koalicji Obywatelskiej, 9 kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, 2 Zjednoczonej Lewicy oraz 2 Prawa do Miasta. Nowi radni uroczyste ślubowanie złożą w poniedziałek, 19 listopada.

– Tylko z częścią z Was będziemy spotykali się nadal w radzie miasta, ale to nie jest koniec kontaktów nas wszystkich. Każdy ma za sobą etap pracy społecznej, a z tego nie da się wyleczyć. Jestem przekonany, że będziemy się niejednokrotnie spotykali, próbując rozwiązać rozmaite – mniej lub bardziej lokalne problemy – podsumował Grzegorz Ganowicz.

Autor: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze