Upały nad Polską! W którym mieście było najcieplej?

upał, temperatura fot. geralt, pixabay

Tylko miasta na wschodnich regionach naszego kraju odnotowały temperatury niższe niż 30 stopni. 28 było w Lublinie, 24 w Białymstoku, a nieco ponad 23 na Helu. W Poznaniu odnotowano 35 stopni i było to najcieplejsze miasto w regionie. Ale rekord pobiły Słubice.

Temperatury o godzinie 17.00 wciąż jeszcze przekraczały w prawie całym kraju 30 stopni, a skutki upału wszyscy odczuli na własnej skórze. Lżej oddychać mogli tylko mieszkańcy wybrzeża Bałtyku, województwa podlaskiego i lubelskiego, gdzie temperatury nie przekraczały 30 stopni. W niektórych miejscach nad samym morzem, na przykład na Helu, odnotowano tylko 22 stopnie! Rekord ciepła natomiast padł w Słubicach, gdzie o godzinie 17.00 odnotowano 37 stopni w cieniu, jak informuje IMiGW.

Ale jutro ma być jeszcze cieplej, a układ temperatur podobny do dzisiejszego – czyli znów najchłodniej na wschodzie oraz nad morzem. Temperatura w Poznaniu może sięgnąć nawet 39 stopni Celsjusza, nad zachodnią Polską mogą też przejść burze z gradem. Jeszcze do 22 lipca, do godziny 20.00, w tej części kraju obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałem.

Podziel się: