fot. Leinad, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Uniwersytet Ekonomiczny podjął decyzję. Zobacz jak będą wyglądały zajęcia w nadchodzącym semestrze

Studenci uczelni będą mieli w semestrze zimowym zajęcia stacjonarnie. Taką decyzję podjęły władze uczelni. Jednak w uzasadnionych przypadkach zajęcia będą się mogły odbywać także zdalnie lub hybrydowo.

Jak poinformował Uniwersytet Ekonomiczny na swojej stronie, Szkoła Doktorska i studia doktoranckie mogą się odbywać także zdalnie, jeśli zajęcia będą prowadzone przez osoby spoza uczelni. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku wszystkich innych form kształcenia prowadzonego przez UEP, na przykład klas akademickich, a za każdym razem będzie o tym decydowała osoba odpowiedzialna za prowadzenie i organizację danych zajęć.

Uczelnia nie podała jeszcze, jak będzie wyglądała zimowa sesja egzaminacyjna: “Sposób przeprowadzania zaliczeń i egzaminów w semestrze zimowym 2021/2022 na studiach pierwszego i drugiego stopnia, na studiach doktoranckich oraz w Szkole Doktorskiej, a także egzaminów dyplomowych dla osób kończących studia w semestrze zimowym 2021/2022 zostanie uregulowany w odrębnym zarządzeniu” – czytamy w rozporządzeniu rektora.

W przypadku pogorszenia sytuacji epidemicznej w Polsce uczelnia zastrzega sobie prawo prowadzenia części lub wszystkich zajęć hybrydowo lub zdalnie. Zmiana formy prowadzenia zajęć i sposób ich organizacji zostaną zakomunikowane z wyprzedzeniem.

Wszyscy studenci, doktoranci, uczestnicy studiów podyplomowych i innych form kształcenia w trakcie odbywania zajęć w budynkach UEP są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących wymogów bezpieczeństwa sanitarnego i zaleceń uczelni – zwłaszcza zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk, pod rygorem braku możliwości udziału w zajęciach w wypadku niestosowania się do tych wymogów. W przypadku pojawienia się objawów chorobowych studenci nie powinni uczestniczyć w zajęciach.

1 4 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze