Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP ma nową pracownię

Tomograf komputerowy fot. UPP

Nowy tomograf, cyfrowa radiografia i bieżnia wodna – taki sprzęt znajduje się w nowo otwartej pracowni tomografii komputerowej, stomatologii i endoskopii Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Nowa pracownia to istotna inwestycja w rozwój nauki w obszarze medycyny weterynaryjnej.
– Dzięki nowemu sprzętowi Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej staje się miejscem, gdzie lekarze weterynarii i naukowcy mogą prowadzić zaawansowane badania diagnostyczne i terapeutyczne na najwyższym światowym poziomie – mówił podczas otwarcia dr Maciej Gogulski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP. – To przełoży się na rozwijanie i poszerzanie wiedzy z zakresu weterynarii, co jest niezwykle ważne w kontekście rozwoju tej dyscypliny. Ponadto pracownia tomografii komputerowej, stomatologii i endoskopii to doskonałe miejsce do prowadzenia dydaktyki.
– Studenci weterynarii będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie, ucząc się korzystania z najnowszego sprzętu i technologii, które są unikalne w skali kraju – dodała prof. dr hab. Małgorzata Szumacher, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.

Tomograf komputerowy 32 rzędowy Siemens SOMATOM GO.UP – tak brzmi pełna nazwa najnowszego urządzenia w nowej pracowni. Pozwala on na precyzyjną diagnostykę i obrazowanie struktur anatomicznych zwierząt, ułatwia wykrywanie i monitorowanie chorób różnego rodzaju u wielu gatunków zwierząt. A to z kolei pozwala na szybką diagnozę oraz szybkie i skuteczne leczenie pacjentów.

Z kolei innowacyjny system cyfrowej radiografii bezpośredniej Siemens CIOS SELECT FD umożliwia uzyskanie bardzo szybko wysokiej jakości obrazów rentgenowskich, co jest ogromnym ułatwieniem tak dla zwierząt, często mocno zestresowanych, jak i dla personelu, który bada krócej, a otrzymuje dokładniejsze wyniki i tym samym szybciej może postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Kolejnym wysokiej klasy sprzętem jest ultrasonograf Mindray Vetus 8 narzędzie – nieocenione wsparcie w diagnostyce różnych schorzeń wewnętrznych. Jednym z najnowszych osiągnięć UCMW UPP jest również wprowadzenie zaawansowanej technologii bipolarnej, która pozwala na bezpieczne i skuteczne przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych.

Uniwersytecka klinika jest także wyposażona w zaawansowany sprzęt stomatologiczny – a stomatologia u zwierząt właśnie przechodzi dynamiczny rozwój, bo rośnie świadomość znaczenia zdrowych zębów u właścicieli zwierząt, nie tylko psów i kotów. Lekarze weterynarii specjalizujący się w stomatologii stają się niezwykle pożądanymi ekspertami. Kolejna nowość to bieżnia wodna “Fizjopet”, istotny element oddziału rehabilitacji, ponieważ fizjoterapia w wodzie jest bardzo skuteczna, zwłaszcza u zwierząt z problemami układu mięśniowo-szkieletowego.

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dąży do ciągłego rozwoju i wprowadzania najnowszych osiągnięć medycyny weterynaryjnej, czego niezaprzeczalnym dowodem jest nowa pracownia.

Źródło: UPP

Podziel się: