Umowa podpisana. Poznańska Kolej Metropolitalna pojedzie do kolejnej miejscowości

Dworzec Letni, pociąg do Wronek fot. UMP

Dzięki Poznańskiej Kolei Metropolitalnej podróż do Wronek już od 1 stycznia stanie się łatwiejsza i będzie się odbywała w lepszych warunkach. Stosowna umowa została podpisana na Dworcu Letnim w Poznaniu.

Podpisanie umowy, które miało miejsce 2 grudnia o 11.00, zwieńczyło rozwój PKM, trwający od czerwca 2018 roku. W podpisaniu umów wzięli udział Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Wielkopolski, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Jan Grabkowski, starosta poznański, Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego położonych wzdłuż linii kolejowej nr 351, na odcinku Poznań Główny – Wronki.

„Dobra współpraca pomiędzy samorządami jest niezwykle ważna” – skomentował wydarzenie na swoim profilu na Facebooku prezydent Jacek Jaśkowiak. – „Projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej pokazał, jaka jest siła porozumienia gmin i powiatów i co można osiągnąć, wspólnie inwestując w transport publiczny. Już od 1 stycznia 2023 roku zwiększy się liczba połączeń między Miasto Poznań i Wronkami. Skorzysta na tym wielu mieszkańców gmin i powiatów zlokalizowanych przy tej trasie, a także firm, do których codziennie dojeżdżają tysiące osób, m.in. ze stolicy Wielkopolski”.

Przypomnijmy, że Poznańska Kolei Metropolitalna (PKM) jest wspólnym przedsięwzięciem województwa wielkopolskiego, stowarzyszenia Metropolia Poznań, Poznania i powiatu poznańskiego oraz samorządów położonych wzdłuż linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego. To system regularnych połączeń kolejowych oparty na zasadzie solidaryzmu wszystkich samorządów współuczestniczących w projekcie i współfinansujące go. W godzinach szczytu przewozowego pociągi kursują ze średnią częstotliwością co 30 minut.

Podziel się:

Ostatnio dodane: