Uczniowie z Wielkopolski dostali laptopy. W ramach walki z wykluczeniem cyfrowym

laptopy, Oborniki fot. WUW

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński przekazał 117 uczniom ze szkół na terenie gminy Oborniki nowe laptopy. Laptopy kupił samorząd, a środki na ten cel otrzymał w konkursie grantowym na wsparcie dzieci i wnuki byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.

Uroczystość przekazania laptopów odbyła się w Centrum Rekreacji Oborniki, a uczniom wręczał je wojewoda wspólnie z Tomaszem Szramą, burmistrzem gminy Oborniki. Uczniowie dostali 117 laptopów wartych ponad 300 tys. zł, a łącznie będą to 634 laptopy za kwotę blisko 1,8 mln zł.

– Dziś rząd Prawa i Sprawiedliwości chce zlikwidować długotrwałe skutki zaniedbań państwa wobec tych obywateli Polski, którzy mieszkają w mniejszych miastach i na terenach wiejskich – mówił wojewoda Michał Zieliński. – Jednym z takich długotrwałych skutków jest właśnie wykluczenie cyfrowe, co wyraźnie pokazała pandemia covid-19 i konieczność wprowadzenia w szkołach zdalnego nauczania. Wielu uczniów po prostu nie miało odpowiedniego sprzętu.

Konkurs grantowy „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” został zorganizowany, by wesprzeć dzieci i wnuki byłych pracowników PGR, jeśli chodzi o dostęp do sprzętu komputerowego i internetu. Docelowo w ramach tego projektu do wielkopolskich uczniów trafi 2086 komputerów, 30 374 laptopów oraz 535 tabletów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: