Uczennice uratowały życie nieprzytomnemu mężczyźnie

wizyta wojewody, Chrustowo fot. WUW

– Dzięki takim młodym ludziom, jak Julia i Gabriela, nasz świat będzie coraz lepszym miejscem – powiedział wojewoda Michał Zieliński, gratulując uczennicom przytomności umysłu i wiedzy. Dziewczynki uratowały życie nieprzytomnemu starszemu mężczyźnie.

W niedzielę 30 stycznia obie uczennice Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Chrustowie brały udział w zbiórce charytatywnej na WOŚP i podczas niej zauważyły nieprzytomnego starszego mężczyznę. Dziewczynki natychmiast zdecydowały, że trzeba wezwać pomoc – zrobiły to i zostały przy mężczyźnie do czasu przyjazdu karetki. Ich natychmiastowa interwencja i profesjonalne działanie ocaliły życie mężczyźnie.

Dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oraz komendant wojewódzki policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka spotkali się z wolontariuszkami i ich rodzinami w szkole, do której na co dzień uczęszczają, by pogratulować dziewczynkom odwagi i dojrzałości oraz przytomności umysłu, której nie straciły mimo niełatwej sytuacji, jaka je spotkała.

– To bardzo ważne zachowanie, które chcę promować – powiedział wojewoda Michał Zieliński. – Młodzież, która w odpowiednim miejscu i czasie potrafi zareagować tak, że ich postawa i działanie ratują życie ludzkie. Jestem przekonany, że dzięki takim młodym ludziom, jak Julia i Gabriela, nasz świat będzie coraz lepszym miejscem.

Źródło: WUW

Podziel się: