Ucieczka przed policją zakończona kolizją. Jedna osoba ranna

wypadek fot. policja Rawicz

Kolizją ze słupem energetycznym zakończyła się ucieczka 44-letniego mężczyzny przed patrolem policji. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu, do zdarzenia doszło 14 listopada około godziny 6.30 niedaleko Zaborowic w gminie Bojanowo.
„Policjanci prowadzący tam nadzór nad ruchem, chcieli zatrzymać do kontroli kierującego samochodem marki Renault Megane” – wyjaśnia KPP w Rawiczu. – „Kierowca osobówki nie zareagował na sygnał podawany przez policjantkę, tylko zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg, który nie trwał długo. Kierujący renault nie opanował prowadzonego przez siebie pojazdu i uderzył w słup energetyczny. Efektem ucieczki było rozbite auto oraz uszkodzony słup”.

Jak się okazało po zatrzymaniu kierowcą był 44-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania – i bez uprawnień do prowadzenia samochodów. 44-latek ma bowiem sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje go od 2016 roku do 22 listopada 2022 roku.

Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji, kierowanie samochodem bez uprawnień, nie stosowanie się do wyroku sądu i ucieczkę przed patrolem policji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: