Ubrania nad brzegiem zbiornika. Strażacy i policjanci przeszukali okolicę

poszukiwania, Szałe fot. KM PSP Kalisz

Policjanci, strażacy z brzegu i na łodziach prowadzili poszukiwania w zborniku wodnym Szałe w gminie Opatówek. Spacerowiczka znalazła na brzegu męską odzież, a nie widząc nikogo w pobliżu, zaalarmowała służby.

Do zdarzenia doszło 5 lipca po godzinie 22.00.
“Około godziny 22.18 do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Kaliszu od funkcjonariuszy policji wpłynęła informacja, że na brzegu zbiornika wodnego w m. Szałe nieznana osoba pozostawiła buty i ubrania” – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. – “Brak świadków zdarzenia oraz osób postronnych, które mogłyby potwierdzić, że osoba, która pozostawiła rzeczy na brzegu, weszła do wody”.

Mimo to strażacy wyruszyli na poszukiwania: najpierw sprawdzili linię brzegową zbiornika, ale nikogo nie znaleźli.
“Następnie teren poszukiwań podzielono na 5 części: dwóch ratowników ubranych w suche ubrania do pracy w wodzie, zabezpieczonych w kamizelki ratownicze weszło do wody i rozpoczęło przeszukiwania dna zbiornika wodnego przy pomocy podręcznego sprzętu ratowniczego” – wyjaśniają strażacy. – “Równocześnie w miejscu wodowania wodowano 3 łodzie ratownicze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-nurkowego z Sieradza rozpoczęto przeszukiwanie dna zbiornika metodą podwodną”.

Mimo intensywnych poszukiwań, w których brali udział także policjanci z psem tropiącym – właściciela odzieży ani nikogo poszkodowanego nie znaleziono.

Podziel się: