U Studni: „Bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć…”

U Studni fot. Sławek Wąchała
Zespół „U Studni” to ciepła, intymna atmosfera na scenie. To dbałość o niebanalną oprawę muzyczną. To także dbałość o słowo: w swoich piosenkach artyści wykorzystują teksty poetów: Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury i własne.

Jako zespół „U Studni” występują razem dopiero od 2012 roku. Wcześniej Ryszard Żarowski, Ola Kiełb-Szawuła i Darek Czarny byli przez wiele lat muzykami Starego Dobrego Małżeństwa, zespołu, którego miłośnikom poezji śpiewanej nie trzeba przedstawiać. W zespole grają również Joanna Radzik – skrzypce i Robert Jaskulski – gitara basowa.

Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu . Zespół brzmi swojsko i świeżo, a mądra refleksja, pochwała życia, liryka najwyższej próby i optymizm sprawiają, że każdy koncert jest niezapomnianym wydarzeniem duchowym dla odbiorców. Kontakt ze słuchaczami, budowanie duchowego porozumienia, no i wspólne śpiewanie z publicznością – to wyróżniki ich koncertów, budujące naprawdę wyjątkową całość.

Niedawno mieliśmy okazję słuchać ich w klubie Blue Note w Poznaniu. Kto nie był – niech żałuje i nie przepuści następnej okazji. Żeby pomilczeć w zadumie, posłuchać dobrej, mądrej muzyki, pomyśleć i pośpiewać. Jak często mamy okazję robić to wszystko na jednym koncercie…?

Zapraszamy do naszej fotorelacji

Podziel się: