Ławica fot. Straż Graniczna mat. pras.

Tylko w czasie trwania weekendu Straż Graniczna zatrzymała cztery poszukiwane osoby na Ławicy!

Podziel się!

Czterech mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez organy ścigania, zatrzymali Strażnicy Graniczni na Ławicy w ten weekend.

W sobotę funkcjonariuszom najpierw udało się zatrzymać mieszkańca Kalisz, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kaliszu w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego, za paserstwo. Mężczyzna wracał z Londynu. Kolejny mężczyzna zatrzymany został przez funkcjonariuszy SG gdy przyleciał z Luton. Podczas kontroli okazało się, że poszukuje go Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego z uwagi na niezapłaconą karę grzywny. Mężczyzna od razu wpłacił wymaganą kwotę na konto poszukującego go sądu i został zwolniony.

Reklama

Kolejny z mężczyzn został zatrzymany podczas próby wylotu na… wakacje. W trakcie kontroli jego dokumentów wyszło na jaw, że poszukiwany jest na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze w celu odbycia 10 dni zastępczej kary aresztu za nieuiszczoną grzywnę. Mężczyzna wpłacił wymaganą kwotę na wskazany rachunek bankowy, jednak do Bułgarii już nie poleciał. 

Ostatnim zatrzymanym był obywatel Ukrainy, który przyleciał do Polski z Kijowa. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim w celu zatrzymania i osadzenia w najbliższym zakładzie karnym gdzie miał spędzić 49 dni. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań osobę zatrzymano a następnie ustalono z jednostką prowadzącą poszukiwania, że mężczyzna może uwolnić się od zastępczej kary pozbawienia wolności wpłacając 1470 zł na konto poszukującego go sądu. Po dokonaniu wpłaty mężczyzna został zwolniony.

Reklama

mat. pras. / op. AS


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar