“Tylko nie mów nikomu”. Młodzież z Gniezna solidaryzuje się z duchownymi

Kilka osób z Gniezna postanowiło nakręcić filmik, na którym solidaryzują się z duchownymi. Produkcja “To nasza wspólna sprawa” ma zwrócić uwagę widzów, że nie każdy ksiądz jest związany ze skandalem pedofilskim.

Film Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” okazał się sensacją. Produkcję, która od początku miała pod górkę i ostatecznie została opublikowana do obejrzenia za darmo na youtubie (można zobaczyć ją tutaj) wyświetliły miliony polaków. Po filmie nastąpiła gorąca dyskusja na temat pedofilli w polskim Kościele.

To automatycznie rzutowało na obraz wszystkich duchownych. – Doświadczyłam po tym filmie od innych ludzi, że wrzucają wszystkich księży do jednego worka. Nie zgodziłam się. My ludzie młodzi, którzy na co dzień mamy do czynienia z kapłanami i z Kościołem dostrzegamy zupełnie inny obraz. Całościowy – wyjaśniła w rozmowie z Radiem Poznań Weronika Kowalczyk, jedna z autorek filmu.

Źródło: Radio Poznań

8
Dodaj komentarz

avatar
LEO
LEO

We filmie Sekielskich nie chodziło o to że wszyscy księża są źli i zdegenerowani, ale o to że księża pedofile gdy się już tacy trafią, są chronieni przez swoich przełożonych w ten sposób że biskupi przesuwają podejrzanych o ten proceder z parafii do parafii chroniąc w ten sposób przestępców. Całościowo wygląda to tak jak działanie organizacji mafijnej. To niestety wpływa na negatywne postrzeganie duchowieństwa przez dużą część społeczeństwa także tę która aktywnie bierze udział w życiu Kościoła.

Fgh
Fgh

Jak zwykle odwracania kota ogonem, myślę ze większość księży ma wiedzę na to co się dzieje w kościele i jak można wimigać się od odpowiedzialności… ich sumienie ich sprawa tylko jak tacy hipokryci mogą nauczać nas moralności?

Lucyfiusz
Lucyfiusz

Nie kryjcie pedofilow tez bedziecie mieli dzieci

124 ina
124 ina

co to za mlodziez kryjaca i popierajace pedofilow wstyd za ta mlodziez

filmsss
filmsss

ja film obejrzałem w dobrej jakości na stronie http://forom.pl/kler

ciężko znaleźć dobry link do filmu w dobrej jakości ale ta wersja na 50calowym tv byla swietnej jakosci