Tydzień w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w ciągu tygodnia? 2, 3, 4 i 5 grudnia 2019

Mroźna pogoda oraz powoli odczuwalna już atmosfera nadchodzących świąt. Jarmark Bożonarodzeniowy nie jest jednak jedyną atrakcją jaką ma Poznań do zaoferowania w tym tygodniu!
Poniedziałek 2 grudnia 2019
Lighthouse – seanse w Kinie Pałacowym
2 grudnia @ 18:45 – 23:45

Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Spektakl “Ja, kobieta”
2 grudnia @ 20:00 – 21:00

Dwumiesięczna praca, przyjaźnie zawarte w trakcie, wzajemne wsparcie i rzucenie się w wir teatralnej przygody doprowadziły do powstania przedstawienia, w którym dziewczyny uczą się odwagi w wypowiadaniu potrzeb, nazywania sytuacji, oswajania lęków. A przede wszystkim chcą pokazać poznańskiej widowni jak ważne dla nich jest to, że mają głos tu i teraz.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Studenckie Poniedziałki! Lunatycy Martwej Dyskoteki
2 grudnia @ 21:00 – 22:00

Lunatycy Martwej Dyskoteki, to zespół muzycznych poszukiwaczy. Łączy muzykę różnych stylistyk, czerpiąc najciekawsze elementy każdej z nich wplatając je w swojej twórczości. Skład Lunatyków uformował się ostatecznie w kwietniu 2018r. i od tego momentu zespół intensywnie pracuje nad swoim materiałem i własną unikalną stylistyką.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wtorek 3 grudnia 2019
The best of Ennio Morricone / Poznań/ 3 grudnia 2019
3 grudnia @ 19:00 – 21:00

Poznań stanie się centrum muzyki filmowej. A to za sprawą muzyki Ennio Morricone. Na scenie blisko 100 osobowa orkiestra i chór. Usłyszymy największe hity ze świata kinematografii.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Marek Dyjak / Poznań / Blue Note
3 grudnia @ 20:00 – 21:30

Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji. Dyjak to Dyjak – mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Środa 4 grudnia 2019
The Flower Kings / Iamthemorning / Rikard Sjöblom | 04.12.2019
4 grudnia @ 19:00 – 23:00

Agencja OSKAR s.c. i Klub u Bazyla serdecznie zapraszają na wieczór z progresywnym rockiem – The Flower Kings, Iamthermorning oraz Rikard Sjöblom wystąpią na jednej scenie w środę 4 grudnia 2019 roku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Leniwe Impro 19. Komediowe Wariacje Na Kolację
4 grudnia @ 20:00 – 22:00

W środę 4 grudnia 2019 roku ostatni raz w tym roku odbędzie się spektakl komedii improwizowanej w wykonaniu Grupy Improwizacji Kabaretowej „Leniwe IMPRO”. Przed świąteczną zawieruchą należy się wszystkim naładowanie akumulatorów i salwy serdecznego śmiechu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Koncert #324 WaqWaq Kingdom, Sarmacja
4 grudnia @ 20:00 – 23:00

WaqWaq Kingdom (JP) – japoński duet dj-ski w składzie Shigeru Ishihara (DJ Scotch Egg / Seefeel) i Kiki Hitomi (King Midas Sound). Performance Waq Waq to psychodeliczna mieszanka japońskiej muzyki tradycyjnej z jamajskim dancehallem, dubem, techno i rdzenną polirytmią soundtracków Nintendo. Ich teksty i wizualizacje nawiązują do mitologii shintoistycznej oraz festiwali matsuri, oddających cześć lokalnym bóstwom “Kama-sama”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czwartek 5 grudnia 2019
Bass Astral Solo Akt + Gooral | 5.12 Poznań
5 grudnia @ 18:00 – 23:00

Bass Astral to jeden z najbardziej nietuzinkowych producentów i kompozytorów w Polsce, który łączy delikatność muzyki instrumentalnej z szalenie taneczną elektroniką.

Na co dzień występuje w duecie Bass Astral x Igo, z którym nagrał dwie płyty. Wśród swoich największych inspiracji wymienia takich artystów jak Nicolas Jaar, Flume, Nils Frahm czy John Frusciante.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zakopower i Pomarańczowy Koncert Marzeń
5 grudnia @ 18:00 – 21:00

To już drugi z cyklu Koncert Marzeń. Jedyny i niepowtarzalny bo powstał z pasji i pasje rozwija. 5 grudnia zespół Zakopower wprowadzi nas w magię świąt, zaprezentuje niezwykłe aranżacje i wspaniałe wykonanie kolęd i pastorałek, tych znanych i mniej znanych. Będzie nastrojowo i energetycznie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

2. Tribute to / Poznań
5 grudnia @ 19:00 – 21:30

Usłyszymy zupełnie nowe utwory w niezwykłych aranżacjach orkiestrowych z wykorzystaniem chóru, których nie można było usłyszeć podczas 1 edycji koncertów. Imponująca scena pomieści prawie 200 artystów. Dzieło stworzone przez Royal Concert z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich miłośników muzyki oraz tańca.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

LiteruFKA // Piotr Sommer // Slam bez zasad!
5 grudnia @ 19:00 – 21:30

Fundacja KulturAkcja i Klub Dragon zapraszają na cykl literacki LiteruFKA. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Posłuchamy, porozmawiamy i pokłócimy się o literaturę. Będziemy leżeć na ziemi, siedzieć po turecku i podpierać ściany.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w Poznaniu w ciągu nadchodzącego tygodnia można znaleźć tutaj (klik).

mat. pras. / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: