Poznań: Żłóbek na Ławicy już jest!

żłóbek, Ławica fot. PLPŁ
W hali check-in Portu Lotniczego Poznań-Ławica stanął po raz kolejny żłóbek bożonarodzeniowy „W drodze”. W tym roku z powodu pandemii jego otwarcie musiało się obyć bez koncertów i dodatkowych atrakcji.

Żłóbek z rzeźbami naturalnej wielkości autorstwa artysty ludowego Jerzego Kopcia staje w hali ławicy od 2005 roku, by – jak informują władze lotniska – pasażerowie „choć na chwilę przystanęli przy drewnianych rzeźbach Bożej Rodziny i poczuli magię zbliżających się Świąt”.

Pomysłodawcą ustawienia żłóbka na lotnisku był ksiądz Witold Broniewski twórca licznych żłóbków bożonarodzeniowych na lotniskach i dworcach kolejowych na całym świecie. Ksiądz pochodzi z Wielkopolski, ale na stałe mieszka w Stuttgarcie i to ze względu na swoje „podróżnicze” doświadczenia wpadł na pomysł ustawiania żłóbków w miejscach, do których przybywają podróżni.

Inauguracja żłóbka zazwyczaj była uroczysta, uświetniali ją koncertami wybitni artyści. Występowało tu Mazowsze, śpiewała Eleni, można było nawet zobaczyć fragmenty baletu „Dziadek do orzechów”.

W tym roku z powodu pandemii inauguracji nie będzie, ale i tak warto na chwilę zatrzymać się przy żłóbku i poddać czarowi nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Podziel się: