Turek: Terytorialsi wspierają kombatantów i potrzebujących

Pomoc dla potrzebujących fot. WOT
Żołnierze WOT od samego początku wspierają seniorów w walce z koronawirusem. W piątek dostarczali pakiety ze środkami ochrony osobistej oraz materiały do dezynfekcji dla kombatantów i osób starszych z powiatu tureckiego.

Oprócz dostaw żywności i leków żołnierze prowadzą wiele akcji pomocowych. W ubiegły piątek wraz z firmą Lubawa oraz Starostwem Powiatowym w Turku przeprowadzili akcje dostarczania kombatantom i seniorom 100 pakietów z materiałami zabezpieczających przed koronawirusem.

W komfortowych torbach na zakupy znalazły się środki ochrony osobistej takie jak: maseczki wielokrotnego użytku, żele do odkażania rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni, rękawiczki jednorazowe i inne artykuły higieniczne. Środki te trafiły do kombatantów, sybiraków oraz najbardziej potrzebujących osób wskazanych przez MOPS.

– Odwiedzając seniorów żołnierze przypominali też o zasadach kwarantanny, przestrzegania prostych zasad higieny oraz apelowali o pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum. Te zasady mają teraz kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa seniorów – mówi kpt. Kazimierz Staszczuk, koordynator akcji.

Walka z pandemią jest dla 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wielkim sprawdzianem, a wsparcie kombatantów, ich rodzin oraz osób starszych to w obecnej chwili jedno z najważniejszych zadań. Właśnie osoby starsze, schorowane są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem. Dlatego pomoc niesiona przez żołnierzy ma teraz szczególny wymiar.

– Wykonujemy w tej chwili wiele zadań, ale dzisiejszy dzień naszej służby szczególnie dedykujemy osobom potrzebującym. Pamiętamy o kombatantach i ich rodzinach- podsumował akcje płk Rafał Miernik dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Jesteście naszą misją, wspólnie przezwyciężymy trudny czas COVID-19. Wielkie uznanie i podziękowanie dla Powiatu Tureckiego i Lubawa SA za możliwość wspólnej realizacji tej szlachetnej inicjatywy.

12 WBOT, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: