Wojewoda Łukasz Mikołajczyk przekazuje środki na tomograf fot. WUW

Turek: SP ZOZ dostanie tomograf!

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przekazał na ręce starosty tureckiego Dariusza Kałużnego symboliczny czek na 800 tys. zł, który pozwoli na zakup tomografu dla SP ZOZ w Turku.

– Nasz szpital jest chyba jedynym w Wielkopolsce, który tego sprzętu nie posiadał. Mam nadzieję, że zakup tomografu komputerowego oraz przygotowanie pracowni to pierwsza, ale nie ostatnia wspólna inicjatywa samorządów z powiatu tureckiego – mówił starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny.

Łącznie zakup sprzętu wraz z adaptacją pomieszczeń na potrzeby pracowni komputerowej pochłonie ponad 2,7 mln. Środki na poprawę warunków leczenia w szpitalu w Turku pochodzą – prócz rezerwy celowej Prezesa Rady Ministrów – ze wsparcia gmin i powiatu, które przekazują na ten cel 1,9 mln zł.

– Jestem przekonany, że te środki pozwolą na zrealizowane tej inwestycji, która dla mieszkańców powiatu tureckiego ma wielkie znaczenie. Zdrowie zawsze jest na pierwszym miejscu – mówił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

O pozyskanie pieniędzy zabiegał również poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik. – Starosta wspólnie z dyrektorem będą mogli zrealizować to długo wyczekiwane przedsięwzięcie. Rozmawiałem z premierem, z prezydentem Andrzejem Dudą, kiedy odwiedzał region koniński i to dzięki ich wsparciu udało się doprowadzić to przedsięwzięcie do końca – mówił poseł Ryszard Bartosik, który razem z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem wręczali symboliczny czek staroście Dariuszowi Kałużnemu oraz dyrektorowi SP ZOZ w Turku Krzysztofowi Sobczakowi.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze