Turek: Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu

skradziony samochód fot. policja
Policjanci z komisariatu policji w Dobrej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu dostawczego. Auto zostało  skradzione zaledwie kilka godzin wcześniej w powiecie starachowickim.

5 stycznia policjanci z Turku otrzymali informacje od funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach o tym, że na terenie gminy Dobra może znajdować się pojazd skradziony kilka godzin wcześniej na terenie powiatu starachowickiego. Podejrzenia starachowickich funkcjonariuszy okazały się prawdziwe: policjanci z Dobrej znaleźli i skradziony samochód, chociaż miał już zamontowane inne tablice rejestracyjne, i zatrzymali podejrzanych o tę kradzież. Na miejscu policjanci zabezpieczyli też samochód osobowy, w którym znaleźli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 29, 30 i 34 lata pochodzą z województwa mazowieckiego. Dodatkowo okazało się, że jeden z mężczyzn poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. Jeszcze tego samego dnia wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przekazani policjantom z KPP w Starachowicach, gdzie usłyszeli zarzuty.

Sąd w świetle zgromadzonych dowodów zastosował wobec wszystkich mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: