Trzymiesięczne dziecko nie żyje. Policja ustala okoliczności zdarzenia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkanka Rogoźna zadzwoniła na numer alarmowy, by wezwać pomoc do swojego trzymiesięcznego dziecka. Niestety, gdy na miejsce dotarła karetka z lekarzem – ten mógł tylko stwierdzić zgon dziecka. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Jak powiedział portalowi Oborniki Nasze Miasto Maciej Kaniewski, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, do tragedii doszło 12 listopada przed godziną 10.00. Wtedy na numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując o tym, że jej trzymiesięczny synek przestał oddychać. Gdy na miejsce dotarła karetka pogotowia z lekarzem, okazało się, że na pomoc jest już za późno i stwierdził zgon dziecka.

Na miejsce, zgodnie z procedurami, zostali wezwani policjanci i prokurator. Jak sprawdzili funkcjonariusze, matka opiekująca się dzieckiem i jej partner byli trzeźwi. Ciało dziecka zabezpieczono do sekcji, która ma wyjaśnić przyczynę zgonu dziecka. Według wstępnych ustaleń nikt nie przyczynił się do jego śmierci.

Źródło: Oborniki Nasze Miasto

Podziel się: