Trzy psy utknęły pod ziemią. Nie były w stanie samodzielnie się wydostać. Sytuację utrudniał padający ulewny deszcz

ratowanie psa fot. JRG4Poznań

Do nietypowej interwencji zostali wezwani strażacy w podpoznańskich Złotniczkach. Musieli zlokalizować, a następnie uratować trzy psy, które utknęły pod ziemią i nie były w stanie samodzielnie się wydostać. Sytuację utrudniał padający ulewny deszcz.

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia o godz. 12.13, jak informują strażacy z JRG4-SGPR Poznań na swoim profilu na Facebooku. Razem z kolegami z JRG3, OSP Węglewo i OSP Pobiedziska otrzymali wezwanie do miejscowości Złotniczki, gdzie pod ziemią, w kanałach melioracyjnych, utknęły trzy psy i nie mogły się same wydostać.

“Akcji nie ułatwiał ulewny deszcz, a także fakt, że kanały melioracyjne znajdowały się na głębokości około 2 m, z dala od zabudowań i dróg dojazdowych” – informują strażacy z JRG4-SGPR Poznań. – “Działania polegały na wytyczeniu przebiegu kanału melioracyjnego na polu, odcinkowym odkopywaniu elementów kanału, a następnie sprawdzeniu wnętrza rur. Po kilku godzinach, przy zaangażowaniu druhów OSP, strażaków PSP, służb komunalnych oraz operatora koparki zlokalizowano poszukiwane psy i ewakuowano je na zewnątrz kanałów”.

Strażacy przypominają, że to kolejny przypadek, gdy brali udział w ratowaniu psa spod ziemi – podobną akcję prowadzili rok temu.

Podziel się: