policja mandaty fot. policja

Trzemeszno: Miał być na kwarantannie, ale… pojechał do żony

Karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych będzie musiał zapłacić mieszkaniec Trzemeszna, który złamał zasady kwarantanny. Zamiast być w domu, pojechał do żony, która mieszka w innym powiecie.

Przypomnijmy, że kwarantanną objęte są osoby, które wróciły z zagranicy lub miały bliski kontakt z osobami zakażonymi czy podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Wśród nich znalazł się pewien mieszkaniec Trzemeszna, który w związku z tym powinien dwa tygodnie nie wychodzić z domu i z nikim się nie kontaktować.

Jednak gdy policjanci 5 kwietnia pojechali go skontrolować – nie zastali go w domu. Okazało się, że na dwa dni wyjechał do swojej żony, która mieszka w innym powiecie. Mężczyzna został ukarany grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych. Nałożona kara pieniężna nie wyklucza w tym przypadku odpowiedzialności prawnej. Za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie kara nawet 30 tysięcy złotych.

KPP Gniezno, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze