Pożar 2 fot. OSP Kaczory

Spłonęło schronisko dla bezdomnych “Ankar”

19 zastępów straży pożarnej gaszącej ogień i całkowicie spalona część magazynowa budynku. W Białej koło Trzcianki spaliło się schronisko dla bezdomnych. Pożar wybuchł około godziny 19.00 w czwartek.

Schronisko stowarzyszenia “Ankar” zajmowało budynki po byłej gorzelni. Ogień wybuchł w części magazynowej i rozprzestrzenił się błyskawicznie. Gdy po kilku minutach nadjechali strażacy, paliła się już jedna trzecia budynku.

W czasie wybuchu pożaru w budynku znajdowały się cztery osoby, ale wszystkim udało się wyjść bez szwanku z pożaru. Czy jednak będą mogli wrócić do części mieszkalnej budynku – nie wiadomo. Strażacy jeszcze przez kilka godzin będą pilnować pogorzeliska, by znów nie wybuchł ogień. Przyczyna pożaru nie jest znana.

W działaniach uczestniczyło 19 zastępów straży pożarnej z dwóch powiatów, w tym pluton Kompanii Gaśniczej “Piła” w składzie: JRG1 Piła x2 (GCBA oraz SD), OSP Kruszewo (GCBA), OSP Kaczory (GCBA) i OSP Szydłowo (GBA)

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Jerzy Wróbel
Jerzy Wróbel

Nie ma dymu bez ognia, nie ma ognia bez przyczyny…
Jedną z metod ustalania przyczyn różnych zdarzeń jest analiza korzyści z tego wynikających, czy komuś to mogło służyć … ?