Wypadek archiwum fot. policja Trzcianka

Trzcianka: Nie miał prawa jazdy – a spowodował wypadek, w którym został ranny 16-latek

25-letni mieszkaniec Trzcianki najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie za spowodowanie wypadku drogowego, w którym poważnie ucierpiał 16-latek. Mężczyzna prowadził pojazd nie mając do tego uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Do wypadku doszło 4 stycznia około godziny 14:40 na drodze wojewódzkiej nr 178 (ulica Sikorskiego), trasa Trzcianka – Kuźnica Czarnkowska. 25-letni kierowca BMW na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z samochodem marki Audi.

W wyniku zdarzenia, poważnych obrażeń ciała doznał 16-letni pasażer audi, który przewieziony został do szpitala. Kierowca BMW był trzeźwy, pobrano od niego krew do dalszych badań. Z policyjnych ustaleń wynika, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

7 stycznia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Trzciance przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora. Podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec kierowcy. 25-latek spędzi za kratami najbliższe dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo może mu grozić teraz kara do 8 lat więzienia.

KPP Czarnków, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze